GeriGündem Aleyna Can cinayetinde baş şüpheli yakalandı 
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aleyna Can cinayetinde baş şüpheli yakalandı 

Aleyna Can cinayetinde baş şüpheli yakalandı 

Kartal'da 17 yaşındaki Aleyna Can’ın öldürülmesi ile ilgili olayda M.V’nin yakalanmasının ardından, Can’ın aranan erkek arkadaşı E.D.E’de Asayiş Şube Cinayet Büro ekiplerince yakalandı. E.D.E ve M.V’nin bozuk olan silahı oynarken silahın patladığını iddia ettikleri öne sürüldü.

Aleyna Can cinayetinde baş şüpheli yakalandıAleyna Can, Kartal Cevizli Mahallesi Karabük Sokakta bulunan bir binadaki günlük kiraya verilen dairede önceki gece başından vurularak öldürülmüştü. Dairede bulunan tabanca parmak izi incelemesi için Polis Kriminal Laboratuvarına gönderilmişti. İncelenen güvenlik kamera görüntüleri ve karşı dairedeki görgü tanıklarının ifadesi üzerine daireden E.D.E ve arkadaşı M.V’nin koşarak çıktıkları saptanmıştı.

Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri M.V’yi sabah saatlerinde yakalarken, Asayiş Şube Cinayet Büro ekipleri de cinayetin baş şüphelisi olan E.D.E’yi gözaltına aldı. E.D.E ve M.V’nin ilk ifadelerinde, bozuk olan tabancayı oynarken ateş aldığını, olayın kazayla olduğunu söyledikleri öne sürüldü. E.D.E’nin aranırken tabancalı fotoğrafını Facebook hesabından sildiği ortaya çıkmıştı.

Aleyna Can cinayetinde baş şüpheli yakalandı
Aleyna Can

Polisin ulaştığı bilgilere göre; Aleyna Can, 1.5 yıldır birliktelik yaşadığı erkek arkadaşı, uyuşturucu, hırsızlık ve ruhsatsız silah taşımaktan kaydı çıkan E.D.E’den ayrılmak için çabalıyordu. 3 ay önce erkek arkadaşı ayrılmaması için Can’ı tehdit etmişti, dövmüştü. Can’da, mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırmıştı. Erkek arkadaşının ayrılma vaadi üzerine, bu konuyu konuşmak için ısrarlı çağrısına olumlu yanıt vererek daireye gitmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle