Gündem Haberleri

  Alarm... Gidişat iyi değil

  Hürriyet Haber
  04.09.2005 - 01:50 | Son Güncelleme:

  CHP’nin Ankara 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan Genel Başkan Deniz Baykal, Fatih’te pankart açıp hilafet isteyen, Atatürk’e hakaret edenler hakkında işlem yapılmadığını belirterek ‘Alarm alarm. Bu gidişat iyiye gidiş değil’ diye konuştu.

  Baykal şunları söyledi:

  Fatih Camii avlusunda hazırlık yapıp mikrofon önünde pankart açıp cumhuriyet, laiklik Atatürk aleyhine slogan atıyor, hilafet istiyorlar ve kimse dokunmuyor. Türkiye nereye gidiyor, bu gidişat normal mi? Erdoğan’a soruyorsunuz ‘önemsemeyin’ diyor.

  1984’te Eruh saldırısı sonrası Turgut Özal’a sorduklarında 3-5 çapulcu demişti bu sonra 30 bin cana mal oldu. Önemsemezsek işine gelecek ama önemsemezsek Türkiye elden gidecek. Alarm Alarm... Bu gidişat iyiye gidiş değil. Borcu da harcı da vazgeçtik. Kardeşliğimize dokunma. Laik, demokratik cumhuriyetimize dokunmayın.

  Türkiye bir kardeş kavgasına sürüklenmenin eşiğine çekiliyor. İktidar, bu gelişmeyi önlemek yerine, bu gelişmenin altyapısını oluşturuyor neredeyse. Yapılanlar kalıyor, ne yaptıkları da belli zaten. Ancak bu hataları düzeltmek çok zordur.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı