GeriGündem Akdoğan'dan Arınç sorusuna cevap
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akdoğan'dan Arınç sorusuna cevap

Akdoğan'dan Arınç sorusuna cevap

Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İşte Akdoğan’ın NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalardan satır başları:

ARINÇ’IN “TRT BANA AMBARGO KOYDU” AÇIKLAMASI

7 Haziran öncesinde de sayın Gökçek'le ilgili polemikler yaşanmıştı. Bu bize çok büyük zarar verdi. 7 Haziran'dan biz dersler çıkardık. Bu süreçten biz dersler aldık. Bu nedenle partimize zarar verecek polemiğin içine girmeyi doğru bulmam. 

YAYIN SÜRESİ TARTIŞMASI

Yayın süreleriyle ilgili açıklama yapılacaktır. Siyasi parti liderlerinin yaptıkları konuşmalar canlı yayınlanıyor. TRT'de siyasi parti sözcülerine ne kadar yer ayrılmış çıkarılması için ben talimat verdim.Sayın Başbakan'ın, başbakan olarak yaptığı açıklamalar ayrı bir kategoridir. Siyasi parti sıfatıyla yaptığı konuşmalar ayrı bir kategoridir. Meclis'te grubu olmayan küçük partiler teşekkür ediyor, bize sadece TRT yer veriyor, başka kanalda yer verilmiyor diye. Bu yüzden burada haksızlık yapıldığı kanaatindeyim.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘ÜLKEYİ KİMİN YÖNETTİĞİ BELLİ DEĞİL’ SÖZLERİ…

Bazen çok komik oluyor Kılıçdaroğlu. O zaman niye üye vermediniz hükümete? Bu AK Parti hükümeti değil ki, taşın altına elini koyması gereken bir hükümet. Üye verseydin, sorumlu davransaydın. Hem üye vermeyeceksin, hem de eleştireceksin. 
Çözüm süreci vesaire için ne öneriyor? “Ben çözerim” diyor. Yeni bir şey bulmuş sanki. sen neyi çözdün bugüne kadar? SSK’yı batırdın, 6 tane seçime girip kaybettin. Neyi başardın? 

Keşke sizin arkadaşlarınız sorsaydı, “İmralı’yla görüşmeye nasıl bakıyorsunuz” diye. Meclis’te görüşülsün diyerek politika koymak anlamına gelmiyor.
Siz hem onunla görüşme bununla görüşme, bir taraftan güvenlik politikasıyla olmaz. Burada somut olarak önerdiği bir şey yok. 
Dolmabahçe çok eleştirildi. Ben Meclis’ten sorumlu bakan olarak HDP’yi kabul ettim. HDP Öcalan’ın silah bırakma çağrısını okudu. Ben de hükümetin görüşlerini açıkladım. 

AK Parti milletin kabul etmeyeceği, rıza göstermeyeceği hiçbir taahhüdün altına girmez. Topluma rağmen hiçbir adım biz atmayız. Ama burada bir sorun var. bunu nasıl çözebiliriz diye yöntemleri devreye koymaya çalışıyoruz. 

DİLEK DOĞAN’IN ÖLDÜRÜLMESİ 

Burada şimdi onların bir takım iddiaları vardır, polisin bir takım iddiaları var. Durup dururken polis gidip öldürdü vesaire olay bu kadar basit değildir. Her gün bir sürü operasyon yapılıyor. Bu tür konularda hemen üzerine gidiliyor. Hem adli hem idari bir soruşturma var. Bunlar ortaya çıktıktan sonra bunu konuşmak gerekir. 
Yüzbinlerce güvenlik görevlisi bu milletin evlatları kurşunun önüne atlıyorlar. Bir sürü terör örgütü Türkiye’yi hedefe koymuş durumda. Yüzbinlerce insan bir mücadele yürütüyor. Buna kimse gölge düşüremez. Yanlış yapan, mücadeleyi zehirleyecek şekilde yanlış yapan bunun bedeline katlanır. 

ANKARA KATLİAMINDAN SONRA EMNİYETTE BAZI GÖREVLİLER GÖREVLERİNDEN ALINDILAR. YENİ BİR BİLGİ VAR MI İHMAL İDDİALARIYLA İLGİLİ…

Bu tür hadiseler hem adli soruşturma hem de müfettişler marifetiyle soruşturmalar yürüyor. Orada soruşturmanın selameti açısından açığa alma durumu yaşandı. Şunun bilinmesi lazım, bir yerde birisi yanlış yapıyorsa bunun üzerine gidilir. Bu hassasiyetle gerçekten çok ciddi bir çaba gösteriliyor. Burada dediğim gibi yanlış birileri yapabilir, ama herkese teşmil edersek moralini bozarız.