Gündem Haberleri

  Akdoğan: Mevcut kampı konteyner kente çeviriyoruz

  AA
  05.04.2016 - 15:45 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Akdoğan, sığınmacılara yönelik yeni kamp iddiaları hakkında, "Mevcut kampı, konteyner kente çevirmiş oluyoruz. Yoksa yeni kamp yapmıyoruz. Kamplarımızda da yerimiz var." dedi.

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Suriyeli sığınmacılara yönelik yeni kampların kurulacağı iddialarına ilişkin, "Mevcut olan kampı, konteyner kente çevirmiş oluyoruz. Yoksa yeni kamp yapmıyoruz. Mevcut kamplarımızda da yerimiz var. Yani Yunanistan'dan gelecek olanları da oralara yerleştireceğiz." dedi.

  Akdoğan, Kartaltepe Kent Ormanı'nda "Çanakkale Ruhu Keçiören'de" programının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Bir gazetecinin, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) mutabakatı temelinde gerçekleşen sığınmacı geri kabulü ve değişimi çerçevesinde Türkiye'ye yarın 200 sığınmacının daha geleceği yönündeki iddialar ile yeni kampların nerede kurulacağına ilişkin sorusu üzerine Akdoğan, Kahramanmaraş'ta mevcut bir çadır kentin bulunduğunu anımsattı.

  Yalçın Akdoğan, "Çadır kenti konteyner kente çeviriyoruz. Yani mevcut olan kampı, konteyner kente çevirmiş oluyoruz. Yoksa yeni kamp yapmıyoruz. Mevcut kamplarımızda da yerimiz var. Yani Yunanistan'dan gelecek olanları da oralara yerleştireceğiz." diye konuştu.

  "İhtiyaç olmayacak diyebilir miyiz?" sorusu üzerine Akdoğan, "Şu anda yok. Olursa ona göre planlama yapacağız" ifadesini kullandı.

  Akdoğan: Mevcut kampı konteyner kente çeviriyoruz

  KAHRAMANMARAŞ'TA KOYTEYNER KENT GERGİNLİĞİ 

  Kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Sivricehöyük Mahallesi’ndeki 37 hektarlık araziye kurulmaya başlanan 25 bin 40 kişilik konteyner kentine karşı çıkanlar geçtiğimiz pazar günü şantiyeye yürümek isteyince jandarmayla karşı karşıya gelmişti. Jandarma, yürüyüşe izin vermediği grubu, biber gazı sıkarak dağıtmış, bu sırada başına taş isabet eden bir üsteğmen yaralanmıştı. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı