Gündem Haberleri

  Akdağ: Kanser için dua kurulu oluşturulmadı

  Ankara
  01.09.2005 - 13:23 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kanser için dua kurulu oluşturulduğu yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, hiç bir alternatif tıp yönteminin modern tıbbın yerine geçemeyeceğini söyledi.

  Alternatif tıp yöntemlerinin tüm dünyada tartışıldığını ve denendiğini anlatan Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bildiğiniz gibi alternatif tıp yöntemleri bugün tüm dünyada uygulanıyor, kanserle ilgili de böyle yüzlerce bilimsel çalışmalar var. Kanser Danışma Kurulu'muz, alternatif tıp yöntemlerinin incelenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla bir alt komisyon oluşturdu. Hiçbir alternatif tıp yöntemi, modern tıp yönteminin yerine geçemez. Bugün dünyada tartışılıyor, dolayısıyla da ülkemizde de bilimsel açıdan, bilimsel komisyonlar tarafından, bilim adamları tarafından tartışılması konusunda hiç bir mahzur yok.

  Yansıtıldığı gibi dua kurulu oluşturulması veya buna benzer bir şey oluşturulması tabii ki, kesinlikle yok. Alternatif tıp yöntemleri içerisinde bitkisel yöntemler var, inançlarla alakalı yöntemler var. Altını çizerek söylüyorum, hiç bir alternatif tıp yöntemi, modern tıbbın yerine geçemez.”

  Akdağ, alt komisyonun, dünyada bu konuda yapılan çalışmaları inceleyip değerlendirdikten sonra Türkiye'de de benzer bir çalışma yapılıp yapılmayacağına karar vereceğini ifade etti.

  KOLERA İDDİALARI

  Kolera iddialırına da değinen Recep Akdağ, bakanlığına intikal etmiş ve teyit edilmiş bir kolera vakasının bulunmadığını bildirdi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı