GeriGündem AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı kimdir?

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı kimdir?

Burhan Sakallı, 31 Mart yerel seçimlerinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti'nin adayı olarak pusulalarda yer alacak. 2014'ten 31 Mart yerel seçimlerine kadar Odunpazarı Belediyesinde başkanlık görevini üstlenen Burhan Sakallı, 2019 belediye seçimlerinde ise Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacak. Peki, AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

AK Parti Eskişehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, 1962 yılında Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Dinek Köyünde doğdu.

1974'de Kurtuluş İlköğretim Okulu'nu, 1977'de Dinek Ortaokulunu, 1980'de Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ni bitirdi. 1984'de Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

2008'de Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

1985 yılında Atatürk Barajı derivasyon tünelleri uygulama projesinde, 1987'de Sır Barajı betonarme gergi uygulamasında çalıştı. 1988'den itibaren Gaziantep, Adana, Mersin, Konya 'da çeşitli özel öğretim kurumlarında kurucu, yönetici, işletmeci ve öğretmen olarak çalıştı. 29 Mart 2009 seçimlerinde II. defa Odunpazarı Belediye Başkanlığı'na seçildi. Burhan Sakallı evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle