GeriGündem AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız kimdir?

AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız kimdir?

AK Parti Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız kimdir sorusunun yanıtı birçok vatandaşın sorguladığı ve araştırdığı isimler arasında yer almaya başladı. AK Parti Belediye Başkan adaylarının açıklanmasının ardından, Beyoğlu Belediyesi Başkan adayı olan Haydar Ali Yıldız'ın hayatı hakkında bilgiler merak edilmeye başladı. Peki, Haydar Ali Yıldız kimdir?

2 Şubat 1971'de Rize Güneysu'da doğdu. Baba adı Rızvan, anne adı Havva'dır. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. AK PARTİ Beyoğlu Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve AK PARTİ Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu.

26 Haziran 2009 tarihinde AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve İl Başkan Yardımcılığı-İl Seçim İşleri Başkanı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. 2010 Referandum, 2011 Genel Seçimleri, 2014 Yerel Seçimleri ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK PARTİ İstanbul İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Okçular Vakfı Kurucu Başkanı, Mütevelli Heyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Yıldız, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle