Gündem Haberleri

  Ahmet Hakan'a saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi

  Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)
  01.10.2015 - 19:59 | Son Güncelleme:

  Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a saldıran 4 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne sevk edildi. Kamera kayıtlarında CNN Türk’ten çıktığı andan itibaren Ahmet Hakan’ı takip ettikleri ortaya çıkan zanlılar, ilk ifadelerinde “Trafik nedeniyle tartıştık” yalanına sığındı. Kilometrelerce süren takibi 'tesadüf' olarak savunan saldırganların yalanı çabuk söndü. Görgü tanıkları, saldırıya katılan kişilerin pazartesi günü Ahmet Hakan’ın sık takıldığı kafeye gelerek keşif yaptıklarını söyledi.

  Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırının ardından gözaltına alınan kişilerin kimlikleri belirlendi. Şüphelilerin, Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman olduğu belirlendi. Şüphelilerden Uğur Adıyaman'ın, saldırıda kullandıkları aracın kiralandığı şirketin sahibinin kardeşi olduğu ortaya çıktı.

  "UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPMA, YAĞMA, TEHDİT..."

  İstanbul Valiliği, Ahmet Hakan'a saldırıyla ilgili gözaltına alınan kişilerin adliyeye sevk edileceğini açıkladı. Ayrıca gözaltına alınan 4 kişiden ikisinin başta "uyuşturucu madde ticareti yapma", "silahla yağma", "tehdit" gibi birçok suçtan kaydı olduğu bildirildi.  Ahmet Hakana saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi

  İLK İFADELERİ: TRAFİKTE TARTIŞTIK

  Şüphelilerin ilk sorgularında trafik nedeniyle tartıştıklarını aralarında itiş kakış yaşandığını iddia ettikleri öğrenildi. Polis, olayda bir azmettirici olma ihtimaline karşı şüphelilerin bilgisayar, telefon gibi özel cihazlarını incelemeye aldı.

  Ahmet Hakana saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi

  OLAYIN NASIL OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

  Polis soruşturması sırasında saldırının nasıl gerçekleştiği de netlik kazandı. Şüphelilerin, mağdurların ve görgü tanıklarının ifadelerine göre program çıkışında Nişantaşı’ndaki evinin önüne gelen Ahmet Hakan, şoförü ve emekli polis olan özel koruması araçlarını yol kenarına park ettikleri sırada, arkadan gelen bir araç hafifçe çarptı. Bu çarpma üzerine Ahmet Hakan, şoförü ve koruması ile diğer araçta bulunan 4 kişi aşağı indi. Şüpheliler hiç bir şey söylemeden Ahmet Hakan’a ve onlara engel olmak isteyen şoförüne saldırdı. 15-20 saniye süren kavganın ardından şüpheliler araçlarına binerek olay yerinden uzaklaştı.

  ŞÜPHELİLER 5 GÖRGÜ TANIĞI TARAFINDAN TEŞHİS EDİLDİ

  Gasp Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin olayın trafik yüzünden çıkan tartışmanın ardından yaşandığını söyledikleri öğrenildi. Şüphelilerin "Aramızda biraz itişme kakışma oldu" diye olayı anlattıkları öğrenildi. Şüphelilerin olayın 5 görgü tanığı tarafından Gasp Büro Amirliğinde teşhislerinin yapıldığı belirtildi.

  GÖRÜNTÜLERE ’TESADÜF’ DEDİLER

  Öte yandan polis ekiplerinin şüphelilere olayın meydana geldiği gece Doğan Medya Center binası önünde ortaya çıkan otomobil içindeki görüntülerini sordu. Şüphelilerin olay gecesi o bölgeye bir arkadaşlarını almaya gittiklerini orda o saatte bulunmalarının tamamen "tesadüf" olduğunu söyledikleri öğrenildi.

  EK GÖZETİM İZNİ ALINDI

  Şüphelilerin çelişkili ifadeleri ve olayın arkasında başkalarının bulunma ihtimali üzerine polis tarafından Savcılıktan 1 günlük ek gözetim izni alındı. Şüphelilerin sorgularının Asayiş Şube Müdürlüğünde sürdüğü belirtildi.

  ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

  Emniyetteki işlemlerinin ardından 4 zanlı adliyeye sevk edildi. Basın mensuplarının bu sırada sorduğu, "Neden saldırdnız" şeklindeki soruya zanlılardan biri, "O da bize saldırdı" cevabını verdi.

  SORUŞTURMA GENİŞLİYOR

  Şüphelilerin çelişkili ifadeleri ve olayın arkasında başkalarının bulunma ihtimali üzerine savcılıktan 1 günlük ek gözetim izni alındı. Şüpheliler izin alındıktan kısa süre sonra Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne sevk edildi.
  Öte yandan Ahmet Hakan'ın 14 Eylül 2015 tarihinde İstanbul Valiliğine yakın koruma istediğini belirten bir dilekçe verdiği bu dilekçenin 18 Eylüm 2015 tarihinde Gayrettepe Korumalar Şube Müdürlüğüne geldiği öğrenildi. Valilikte yakın koruma verilmesini sağlayan komisyonun toplanmasına kadar Ahmet Hakan'a "çağrı üzerine koruma" kararı verildiği belirtildi.

  Ahmet Hakana saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi Ahmet Hakan’a evinin önünde saldırı

  Ahmet Hakana saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi Ahmet Hakan’a saldırının arkasından güvenlik skandalı çıktı

  Ahmet Hakana saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi Ahmet Hakan'dan mesaj var: Bu tür saldırılardan hiç bir şekilde yılmayacağız. Korkmuyoruz

  Ahmet Hakana saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi Binlerce kişi Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı kınadı: Artık kimsenin can güvenliği yok

  Ahmet Hakana saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi Sedat Ergin: Plânlı bir saldırı olduğu anlaşılıyor

  Ahmet Hakana saldıranlar Organize Suçlara sevk edildi Saldırıya ünlülerden tepki

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı