GeriGündem Ağlatan dilekçe
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağlatan dilekçe

Ağlatan dilekçe
refid:30052376-spot ilişkili resim dosyası

Terörle mücadelede Türk Silahlı Kuvvetleri'nin maddi ve manevi yanında olmak isteyen Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup kadın, askere alınmak için dilekçe verdi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi önünde bir araya gelen kadınlar, ellerinde bayraklarla, sloganlar atarak Ankara Asker Alma Daire Başkanlığı'na yürüdü.

MEHMETÇİK’İN YANINDAYIZ


Kadınlar adına açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdevs Işık, Mehmetçik’in ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında olduklarını göstermek için askerliğe başvuru yapacaklarını söyledi.

Ağlatan dilekçe

YÜREĞİ YANGIN YERİ ANNELER


Türk milletinin birer ferdi ve yüreği yangın yeri olan anneler olarak Türkiye'de yaşanan acılar karşısında üzüntülü olduklarını belirten Işık, şöyle konuştu:
"Mehmetçiğimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Peygamber Ocağı ordumuzun yanında olduğumuz göstermek için bugün buradan haykırıyor 'bizi de askere alın' diyoruz. Kahraman ordumuz bizi hangi konuma takdir ederse şerefle görevimizi yapacağımızı belirtiyor, askere alınma işlemimizin ivedilikle gerçekleştirilmesini talep ediyoruz."


YETKİLİLER TEŞEKKÜR ETTİ


Açıklamanın ardından yetkililer, dilekçelerini kabul edeceklerini ancak askere alınmayacaklarını belirterek, kadınlara teşekkür ederken bazılarının gözleri doldu.