GeriGündem Afyon'da patlama sonrası aileler kışlaya koştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  39
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Afyon'da patlama sonrası aileler kışlaya koştu

Afyon'da patlama sonrası aileler kışlaya koştu
refid:21393058 ilişkili resim dosyası

Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ardından tüm Türkiye sabaha kadar uyumadı. Olay yerine koşan askerlerin yakınlarıyla birlikte sabaha kadar bekledi. Ancak günün ilk ışıklarında kışladan kara haber geldi; 25 şehit...

Olayın duyulmasından sonra patlamanın olduğu bölgeye koşan asker yakınlarının kahreden bekleyişi de sürüyor. Yetkililer bekleyen ailelere herhangi bir açıklama yapmazken polis kışla yakınına sadece asker yakınları ve gazetecilerin girmesine izin veriyor.

Her geçen dakika acıları tazelenen ailelerin tepkisi de giderek artıyor. Askerlerin teselli etmeye çalıştığı aileler yapılacak açıklamayı bekliyor.

SAHRA ÇADIRI KURULDU

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından bir ilköğretim okulu bahçesine, kışlada bulunan askerlerin yakınları ve olaydan etkilenen vatandaşlar için 30 kişilik Sahra Çadırı kuruldu.

AİLELER KIŞLAYA KOŞTU / WEB TV

ASKER AİLELERİ GÖZYAŞLARIYLA BEKLEDİ / WEB TV

Dün gece Afyonkarahisar'da, 500. İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda meydana gelen patlama nedeniyle, İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekibi, Ataköy İlköğretim Okulu bahçesine, kışlada bulunan askerlerin yakınları ve olaydan etkilenen vatandaşlar için 30 kişilik Sahra Çadırı kurdu.

VATANDAŞLAR PATLAMA ANINDA YAŞADIKLARINI ANLATTI / WEB TV

ANNE BABALAR ÇOCUKLARINDAN HABER BEKLEDİ 

Afyonkarahisar Belediyesi ise kışla önünde bekleyen ve görev yapan personele çorba ve ekmek ikramında bulundu.

Olaydan sonra polis, gece boyunca kentte geniş güvenlik önlemleri aldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle