Gündem Haberleri

  Afrin şehidinin ismi mahallesinde yaşayacak

  İSTANBUL
  05.04.2018 - 13:31 | Son Güncelleme:

  ZEYTİN Dalı Harekatı’nda Afrin’de şehit olan 23 yaşındaki Uzman Çavuş Necmettin Yiğit’in ismi, ailesiyle birlikte yaşadığı Bahçelievler’de yeni yapılan bir anaokuluna verildi.

  Annesi Gülcan Yiğit’le birlikte Bahçelievler, Zafer Mahallesi’nde yaşayan Necmettin Yiğit  22 Mart’ta timiyle birlikte Afrin kırsalında arama faaliyeti yürütüyordu. Teröristlerin kaçarken tuzakladığı bir bombanın patlaması sonucu ağır yaralandı. Ankara’ya getirildi ancak 29 Mart’ta şehit oldu. Memleketi Tokat’ta toprağa verildi.

  Şehidin annesiyle birlikte yaşadığı Bahçelievler Zafer Mahallesi’ndeki Zaferler İlkokulu’nun bahçesinde İBB ve Bahçelievler Belediyesi’nin ortaklaşa yaptırdığı 6 derslikli anaokuluna şehidin ismi verildi.

  Şehit Necmettin Yiğit Anaokulu’nun açılışını dün Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler birlikte yaptı. Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Kurtuluş Savaşından sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bu mücadelede askerlerimiz ve polislerimiz şehit oluyor. Şehitlerimiz, bizim çocuklarımız için milletimiz için kendi çocuklarını yetim bırakıyorlar. Onlardan bir tanesi de Necmettin kardeşimizdir. Allah, buradan vatanını milletini bayrağını seven çocuklarımızın yetişmesine vesile kılsın” dedi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı