Gündem Haberleri

  98'lik Hamide Nine'nin motosiklet tutkusu

  AA
  10.07.2015 - 17:36 | Son Güncelleme:

  Samsun'da yaşayan 98 yaşındaki Hamide Karabulut, iki ay içinde vitesli motosiklet kullanmayı öğrendiğini belirterek, "Beni bu hevesimden vazgeçiremeyecekler" diye konuştu.

  Samsun'un Yakakent ilçesinde yaşayan 98 yaşındaki Hamide Karabulut, oğlu İbrahim Karabulut'un işe gidip gelebilmek için aldığı motosikletle kendisini gezdirmesini istedi. Motosiklet kullanmak isteyen Hamide Nine’ye oğlu İbrahim ve gelini Nilgün Karabulut karşı çıktı.

  Hamide Karabulut, "Beni bu isteğimden vazgeçiremediler. İki aydır oğlumdan eğitim alıyorum. İki ay içinde vitesli bir motosikleti kullanmayı öğrendim" dedi. Karabulut, 8 çocuğu olduğunu belirterek, "En büyüğü 73 yaşında. Torunlarım ve torunlarımın çocuklarının sayısını bilmiyorum. Torunlarım ve çocuklarım motosiklet kullanmama karşı çıkıyor ama beni bu hevesimden vazgeçiremeyecekler" diye konuştu.

  "MOTOSİKLET KULLANABİLMEK İÇİN HEPİMİZLE KAVGA EDİYOR"

  Nilgün Karabulut ise kayınvalidesinin motosiklet kullanmasına kesinlikle karşı olduklarını ifade ederek, "Yaşlılık nedeniyle işitme problemi var. Okuma yazması yok. Zaten çok yaşlı ve zor yürüyor ancak her gün motosiklet kullanabilmek için hepimizle kavga ediyor" dedi.

  İbrahim Karabulut da bu konuda ısrarlı davranan annesine, oğlu Hasan ile motosiklet kullanmayı öğrettiklerini dile getirdi. Komşuları ise Hamide Karabulut'un motosiklet kullanmasına şaşırdıklarını ve onu hayretle izlediklerini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı