Gündem Haberleri

  8’i daha teslim

  Ayşegül USTA - Fırat ALKAÇ / İSTANBUL
  26.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs ettiği gerekçesi ile 16 yıl hapis cezası alan emekli Kurmay Albay Ökkeş Alp Kırıkkanat sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek teslim oldu.

  Kırıkkanat, İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki işlemlerinin ardından tutuklandı. Merkez Komutanlığı’na ait bir araçla öğleden sonra getirilen Albay Nail İlbey, Albay Devrim Rehber, Dz. Yarbay Armağan Aksakal, Astsubay Canatan Turgut, Hava Astsubay Cafer Uyar ile adliyeye gelerek teslim olan emekli Tümgeneral Uğur Uzal, emekli Albay Turgut Ketken de tutuklandı.

  Bavullarla

  Askerlerden bazıları adliyeye bavullarıyla geldi. Dava kapsamında tutuklu sanık sayısı 284 oldu. Sanık avukatları müvekkillerinin tutuksuz yargılandıklarını ve duruşmadan vareste tutulduklarını hatırlatarak, “Buna rağmen yakalama kararı çıkartıldı. Yakalama kararının dayanağı yok, kendileri gelip teslim oldular. Yakalama kararı kaçaklar için çıkartılır. Kaldırılmasını talep ediyoruz” dediler.

  Oğlunun uğuru

  Emekli Albay Turgut Ketken cezaevine 10 yaşındaki oğlu Aras’ın yalnız kalmaması ve uğur getirmesi için verdiği oyuncak su kaplumbağası ile gitti. Ketgen, “Oğlum su kaplumbağalarını çok seviyor. Bu vazgeçemediği oyuncağı, cezaevine götürmem için bana verdi. Orada yalnız kalmamamı istediğini söyledi. Bu oyuncak onun için çok değerli” dedi. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı