Gündem Haberleri

  70’lik bir kadınla evlenip ben mi ona baksaydım

  Hürriyet Haber
  05.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kendisinden 54 yaş küçük Nazlıcan Tagizade ile yaptığı evlilikle gündeme gelen işadamı Halis Toprak, “Ben olsam evlilik yaşını 15’e indiririm” dedi.

  17 yaşındaki Nazlıcan ile evlenen 71 yaşındaki Halis Toprak, dün akşam Star Ana Haber Bülteni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Evliliğinin kanunlara uygun olduğunu savunan Halis Toprak, evlilik yaşının 18 yaşından 15’e indirilmesini istedi. Halis Toprak şunları söyledi: “Devletin kanunlarına uygun olarak nikâhımız kesildi. Ben olsam evlilik yaşını 18 yaşından 15 yaşına indiririm. Ben 18 yaşında bir hanım bulsam niye almayayım. Ben salak mıyım? 71 yaşındayım, bakıma ihtiyacım var. Birinin bana bakması lazım. 70 yaşındaki bir hanımla evlensem ben mi ona bakacağım, yoksa o mu bana bakacak? Bakıcı tutsam gece bana bakamaz. Nazlıcan’ın ailesine eğer bir kuruş para vermiş isem dünyanın en namuzsuz insanıyım. Bunlar tamamen iftira. Bende mutluyum, Nazlıcan da mutlu. Böylesini ben hayatımda görmedim. Ben çocuklarımı seviyorum. Beni aramıyorlar ama kısa zamanda tekrar görüşürüz.”

  Halis Toprak’ın 7 kızı, babalarının Nazlıcan Tagizade ile birlikteliğinin evlilik değil, satış anlaşması olduğunu belirterek, Sarıyer Aile Mahkemesi’nde iptal davası açmıştı. Toprak’ın kızları ayrıca savcılığa başvurarak, Nazlıcan Tağızade’nin Çocuk Esirgeme Kurumu’na tesliminin sağlanmasını talep etmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı