Gündem Haberleri

  6 ilde okullara kar tatili

  GİRESUN (AA)
  12.01.2015 - 19:25 | Son Güncelleme:

  6 ilde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi.

  GİRESUN

  Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Görele, Dereli ve Tirebolu ilçesinde kar yağışı sonrası henüz bazı köy yollarının ulaşıma açılamadığını belirtti.

  Akkurt, bu ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

  Öte yandan, kar yağışı ve tipi nedeniyle 6 Ocak salı günü ulaşıma kapanan Giresun-Şebinkarahisar-Sivas karayolu tek yönlü ulaşıma açıldı.

  KARABÜK

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının iki gündür etkili olduğu, bugün de artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi.

  Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Karabük merkez ve Safranbolu ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime ara verildiği belirtildi.

  Ayrıca, kamu görevlisi engelliler ve kamuda çalışan hamile personelin de izinli sayıldığının aktarıldığı açıklamada, diğer ilçelerde ise tatil kararının ilerleyen saatlerde durum değerlendirilerek verileceği kaydedildi.

  ORDU

  Ordu'da beş gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle iki ilçede bugün eğitime ara verildiği bildirildi.

  Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede etkili kar yağışı sonrası Akkuş ve Gürgentepe ilçeleri genelinde okullara ara verildi.

  Yetkililer diğer ilçelerde kapanan mahalle yollarının Ordu Büyükşehir Belediye ekiplerince açıldığı kaydedildi.

  HATAY

  Yayladağı ilçesinde kar ve buzlanma nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilerin eğitimine bugün ara verildi.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada, buzlanma ve bazı mahallelerde yolların ulaşıma kapalı olması nedeniyle taşımalı eğitim gören bin 448 öğrencinin eğitimine bugün ara verildiğini belirtti.

  Bu arada, ilçede etkili olan kar yağışının ardından ulaşıma kapanan 44 mahallede yolun açılması için çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

  TEKİRDAĞ

  Tekirdağ'da, yoğun kar nedeniyle eğitime ara verildi.

  Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, sabah saatlerinde başlayan kar dolayısıyla Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ve Çorlu ilçesinde okulların tatil edildiğini belirtti.

  Diğer ilçelerde ise özel eğitim ve taşımalı eğitim öğrencilerinin evlerine gönderildiğini ifade eden İşler, yarın eğitime ara verilip verilmeyeceğinin hava şartlarına göre değerlendirileceğini kaydetti.

  KIRKLARELİ

  Kırklareli'nin Kofçaz ilçesinde, yoğun kar dolayısıyla eğitime ara verildi.

  Kofçaz Milli Eğitim Müdürü Serkan Arslan, yoğun kar nedeniyle okulların tatil edildiğini söyledi.

  Arslan, kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreye ulaştığı ilçede, eğitime yarın başlanacağını söyledi.

  Bu arada, Demirköy ilçesinde de kar nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerin izinli sayılacağı bildirildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı