Gündem Haberleri

  '5 kızım IŞİD'e katılmak için evden kaçtı' ihbarı polisi harekete geçirdi

  Hürriyet Haber
  21.07.2015 - 19:09 | Son Güncelleme:

  Bursa’da, bir babanın, "Kızlarım IŞID’e katılmak için evden kaçtı" ihbarı polisi alarma geçirdi. Van’a gitmek üzere harekete geçen otobüste bulunan 5 kız kardeşin babalarından gördükleri baskı nedeniyle teyzelerinin yanına gitmek için evden kaçtıkları öğrenildi.

  Olay, saat 12.00 sıralarında Bursa Şehirlerarasa Otobüs Terminali’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kızlarının evden ayrıldığını fark eden baba, polis ekiplerini arayarak, "Kızlarım IŞID’e katılmak için evden kaçtı" diye ihbarda bulundu.

  Terminal polis noktasında bulunan ekipler, gelen ihbar üzerine eşkalleri verilen M.İ. (17), M.İ. (19), E.İ. (21), B.İ. (24), N.İ'yi (26) binmeleri muhtemel olan otobüslerde aradı. Van’a gitmek üzere harekete geçen otobüste bulunan 5 kız kardeş, ifadeleri alınmak üzere polis noktasına getirildi.

  İfadelerinin ardından baba ve abisine teslim edilen 5 kardeş, babalarından gördükleri baskısı sebebiyle teyzelerinin yanına gitmek için evden kaçtıklarını, IŞID ile bir alakalarının olmadığını söyledi.

  Etiketler: bursa , IŞİD , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı