Gündem Haberleri

  30 Ağustos'ta trafiğe kapalı yollar

  A.A
  28.08.2006 - 14:31 | Son Güncelleme:

  30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla İstanbul'da yapılacak törenler nedeniyle 29-30 Ağustosta bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Vatan Caddesi ile bu caddeye çıkan tüm yolların 30 Ağustosta 07.00 ile 16.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacağı bildirildi.

  Açıklamada, aynı saatler arasında Topkule, Mahmutbey Köprüsü, Vatan Caddesi, Oğuzhan Caddesi, Millet Caddesi Topkapı-Edirnekapı Kavşağı, Vatan Caddesi kesişim noktası, Mahmutbey Yolu ve Topkule güzergahı, 08.00 ile 16.00 saatleri arasında da Mahmutbey Köprüsü ile Sultançiftliği kavşağı arasında kalan yolun araç trafiğine kapalı olacağı kaydedildi.

  Mahmutbey Köprüsü-Habipler yolunun ise 29 Ağustos günü saat 13.30'dan 30 Ağustos günü saat 16.00'ya kadar araç trafiğine kapatılacağı ifade edilen açıklamada, Üsküdar'daki tören nedeniyle de 30 Ağustos günü saat 07.00'den itibaren Demokrasi Meydanı'ndan Harem Sahil Yolu ile Harem'den Üsküdar Sahil Yolu'nun tören bitimine kadar araç trafiğine kapatılacağı bildirildi.

  ALTERNATİF YOLLAR

  Açıklamada, söz konusu saatler arasında, D-100 Karayolu'ndan gelerek Vatan Caddesi'ni kullanacak sürücülerin, Haliç Tüneli, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray şeklinde veya Haliç Tüneli, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini kullanabilecekleri kaydedildi.

  E-80 Karayolu'nu kullanacak sürücülerin de Milliyet Gazetesi karşısından TEM istikametini tercih edebilecekleri belirtilen açıklamada, Sahil Yolu'nu kullanacak sürücülerin ise Yenikapı-Kumkapı-Sirkeci istikametini kullanabilecekleri ifade edildi.

  Vatan Caddesi'ni kullanarak Fatih'teki hastanelere gelen ambulans ve diğer sürücülerin de Sahil Yolu'nu tercih ederek Samatya'dan Cerrahpaşa, Çapa, Haseki veya Vakıf Gureba hastanelerine ulaşabilecekleri ifade edilen açıklamada, Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere gideceklerin de Atatürk Bulvarı-Aksaray ve Millet Caddesi güzergahını kullanabilecekleri vurgulandı.

  Açıklamada, Üsküdar'daki sürücülerin de Demokrasi Meydanı'ndan Üsküdar Halk Caddesi, Yenitoptaşı Caddesi'ne ve Selmani Pak Caddesi'nden Cumhuriyet Caddesi ve Bağlarbaşı'na, Harem İskele Caddesi'nden de duvardibi ışıklara yönlendirilecekleri bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı