Gündem Haberleri

  3 milyon dolar getirmezsen öleceksin

  Hürriyet Haber
  08.04.2004 - 02:14 | Son Güncelleme:

  Silahlı 4 kişi tarafından kaçırıldığını söyleyerek polise başvuran Evrensel Koleji’nin sahibi, ‘3 milyon dolar vermezsem beni öldürecekler’ dedi.

  ANKARA’daki Evrensel Koleji’nin sahibi Cavit Gürsoy (53), geçtiğimiz pazartesi gecesi saat 02.30 sıralarında 10 Nisan Polis Karakolu’na giderek, silahlı 4 kişi tarafından kaçırıldığını söyleyip şikáyetçi oldu.

  Arabanda hasar var mı

  Gürsoy ifadesinde, Öğretmenler Caddesi’nde otomobiliyle giderken, bir minibüsün selektör yapıp önünü kestiğini söyledi.

  Araçtan inen bir kişinin, ‘Aracına çarptık, hasar var mı?’ diye sorduğunu belirten Gürsoy, geceyi şöyle anlattı: ‘İndim, hasar olmadığını gördüm. Panelvan minibüsten iki kişi daha inip koluma girdi, bir diğeri ise başıma tabanca dayayıp, ‘Çabuk minibüse bin’ dedi. Beni kendi arabalarına bindirip ellerimi arkadan kelepçelediler. Gözlerimi bağladılar ve ağzımı bantlayıp bilmediğim bir yere götürdüler. 2 bin dolar ve 750 milyon liramı gasp ettiler. ‘Hafta sonuna kadar 1 milyon dolar, öbür hafta sonuna kadar da 2 milyon doları vereceğimiz hesaba yatıracaksın. Parayı vermezsen öleceksin, ayrıca oğlunun başına gelecekleri sen düşün’ dediler.’

  Biz 120 kişiyiz

  Yüzünde çizikler, kolunda morluklar bulunan Gürsoy’a, 1 günlük doktor raporu verildi. Polis, saldırganların peşine düşerken, Gürsoy, kendisini kaçıranların, ‘Biz 120 kişiyiz. Polise haber verme. Seni parayı hazırlaman için serbest bırakıyoruz’ diye tehdit ettiklerini de söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı