GeriGündem 3 gün önce Erdoğan'ı karşılamıştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 gün önce Erdoğan'ı karşılamıştı

3 gün önce Erdoğan'ı karşılamıştı
refid:13615424 ilişkili resim dosyası

Erzincan’da yürütülen bir soruşturma kapsamında Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın talimatıyla gözaltına alınan Eskişehir İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, pazar günü uçakla Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Havaalanı’na gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamıştı.

Eskişehir İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, dün Erzurum 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı ve Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal'ın isteği ile dün gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı’na giden Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner, başsavcı vekilleri, askeri savcılar, askeri hukuk müşavirleri ve Merkez Komutanlığı’nda görevli subaylar, Recep Gençoğlu’nun önce makam odasında ve otomobilinde, ardından da Vali Konağı karşısında bulunan jandarma lojmanlarındaki evinde arama yaptı.

Geceyi Eskişehir Merkez Komutanlığı’nda geçiren Albay Recep Gençoğlu’nun, bu sabah Eskişehir’deki 1’inci Hava Kuvveti Komutanlığı’ndan askeri uçakla Erzurum’a götürüldüğü belirildi. Albay Gençoğlu'nun, hava koşulları nedeniyle karayolu yerine hava yoluyla Erzurum'a götürüldüğü kaydedildi.

Eskişehir İl Jandarma Komutanı Albay Recep Gençoğlu'nun avukatı Eskişehir Barosu'na kayıtlı Erol Halka, “Müvekilim Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı’na ifade verecek. İşlemlerin bir-iki gün süreceğini, hafta sonu da mahkemeye çıkarılacağını sanıyoruz. Mahkeme aşamasında biz de Erzurum’da olacağız” dedi.

PAZAR GÜNÜ BAŞBAKAN'I KARŞILADI
Albay Recep Gençoğlu, Bozüyük- Mekece bölünmüş karayolunun açılışı için geçen pazar günü uçakla Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Havaalanı’na gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamıştı.

Albay Gençoğlu, Başbakan'ın, Bozüyük- Mekece karayolununun açılışı için Bozüyük'e gitmek üzere bindiği otobüsün yanında bir süre durmuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle