GeriGündem 29 Ekim’de eczaneler ve aile hekimliği (sağlık ocakları) açık mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

29 Ekim’de eczaneler ve aile hekimliği (sağlık ocakları) açık mı?

29 Ekim’de eczaneler ve aile hekimliği (sağlık ocakları) açık mı?

29 Ekim 2018 öncesinde en çok merak edilen konulardan biri de eczaneler ve aile hekimliğinin durumu oldu. Aile hekimliğinden randevu alarak muayene olmak isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını internet üzerinden sürdürüyor. Peki, 29 Ekim’de eczaneler ve aile hekimliği açık mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları yurt genelinde sürerken resmi kurumların durumu da gündeme geldi. Ani sağlık sorunlarına karşı önlem almak isteyen veya düzenli ilaç kullanmak zorunda olan vatandaşlar, ‘29 Ekim’de eczaneler ve aile hekimliği açık mı?’ gibi sorulara yanıt arıyor.

Yönetmeliğe göre sağlık ocakları resmi tatil günlerinde en az iki personelle 09.00 / 12.00 saatleri arasında nöbet tutacaktır;

Resmi tatil ve Cumartesi - Pazar günleri tutulacak nöbet hizmetlerinin süresi günlük 3 saat olup 9.00 / 12.00 saatleri arasında tutulacaktır. İl Sağlık Müdürlükleri bölgenin şartlarına göre bu 3 saatlik nöbet süresini süreklilik esasına uygun olarak ve nöbetin disiplin ve anlamını bozmayacak şekilde ve bölge halkına duyumunu yaparak başka saatler arsında da düzenleyebilir.

ECZANELER AÇIK MI?

Resmi tatil günlerinde yalnızca nöbetçi eczaneler açık olmaktadır;

Alışveriş merkezlerindekiler de dahil olmak üzere eczaneler bağlı olduğu bölgedeki eczane çalışma gün ve açılış kapanış saatlerine uymak zorundadır. Birden fazla eczane bulunan yerlerde, belirlenen çalışma saatleri dışında ve resmî tatil günlerinde yalnız nöbetçi eczaneler açık kalır.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle