GeriGündem 23 Nisan törenlerle kutlanıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

23 Nisan törenlerle kutlanıyor

TBMM'deki tören, saat 09.00'da gerçekleşti. Törene ilk olarak AK Parti ve CHP'li parti yöneticileri, grup başkanvekilleri ve milletvekilleri geldi. DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve TBMM Başkanlık Divanı üyeleri de törene katıldı.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis'teki Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

 

TBMM Başkanı Arınç'ın yerini almasıyla tören başladı. Arınç, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Saygı duruşunun andından askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

 

Törenin ardından Meclis Başkanı Arınç makam aracına binerek Anıtkabir'deki törene katılmak üzere Meclis'ten ayrıldı.

TAKSİM CUMHURİYET ANITI ÖNÜNDE TÖREN DÜZENLENDİ


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde tören düzenlendi.

Tören, İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve diğer kamu, sivil toplum kuruluşları temsilcilerince anıta çelenk konulmasıyla başladı.

İZMİR

İzmir Atatürk Stadı'nda 81 okuldan 81 öğretmen ve 8 bin 75 öğrencinin hazırlayıp sunduğu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gösterileri büyük beğeni topladı.

AYDIN

Aydın Valisi Muharrem Göktayoğlu'nun makamına sembolik olarak oturan Cansu Yekşan, Milli Eğitim Müdürü koltuğuna oturan Ticaret Odası İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Volkan Mutlu'yu telefonla arayarak, bütün okulların bilgisayarla donatılmasını istedi.
   
ESKİŞEHİR
   
Eskişehir Çukurhisar Belde İlköğretim Okulu'nun ''23 Nisan ve Mutluluk'' sloganıyla başlattığı proje kapsamında, Bingöl Güveçli Pansiyonlu İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören 30 öğrenci ile 6 öğretmen, dün Eskişehir'e geldi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kenan Tuğan'ı ziyaret eden öğrenciler, daha sonra Atatürk Stadı'nda düzenlenen törene katıldı.


DENİZLİ
  
Denizli Valisi Gazi Şimşek'in makamına oturan Ahmet Nuri Özsoy İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Ezo Tuba Çınar, ilköğretimde teklieğitim-öğretime geçilmesi ve çocukların 30'ar kişilik sınıflarda eğitim görmesi için yeni okullar yapılmasını istedi.
   
MERSİN

Mersin Valisi Atilla Osmançelebioğlu'nun makamına oturan Çankaya İlköğretim Okulu 8. Sınıf Öğrencisi Barış Ünsal, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı arayarak, spor aktivitelerine yönelik çalışmalarının hızlandırılması yönünde talimat verdi.


MALATYA
   
2. Ordu Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri'nin makamına oturan  Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencisi Serhat Kıyat, 2. Ordu Komutanlığı'na bağlı birliklerin komutanlarına telefon ederek, bölgelerindeki yardıma muhtaç öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmalarını istedi.

ADANA


Adana'da, Vali Kemal Önal, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Ayhan Taş, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın da katıldığı törende, Atatürk Parkı'na çelenklerin konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
  
BURSA
   
Bursa Valisi Oğuz Kağan Köksal, Büyükşehir Belediye Başkanı HikmetŞahin ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Ali Akgöz ile çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri, Heykel'deki Atatürk Anıtı'na çelenk koyaraksaygı duruşunda bulundular.
         
MANİSA
   
Manisa'da Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk konulmasının ardından, İstiklal Marşı okundu.

Törene, Manisa Valisi Orhan Işın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sami Demirel, Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Belediye Başkanı Bülent Kar, diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.
       
ADAPAZARI
   
İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, Atatürk Bulvarı'ndaki törende yaptığı konuşmada, geleceğin sahipleri çocukların, dün olduğu gibi bugün ve yarın da Cumhuriyetin bekçisi olacağını belirtti.  

TEKİRDAĞ
   
Tekirdağ'ın kardeş belediyesi Topolçani'ye bağlı Kanatlar Köyü Kiril Metodi İlköğretim Okulu'ndan 17 Makedonyalı öğretmen, Tekirdağ Süleymanpaşa İlköğretim Okulu'nda düzenlenen gösteriye katıldı.

HAKKARİ

Hakkari'deki Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, yağış nedeniyle 2 Mayıs'a ertelendi.
  
İSKENDERUN
   
Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törenlerde, yağmura rağmen Atatürk Anıtı'na çelenkler konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi.
       
YOZGAT
  
Yozgat'ta da törenlerin bir bölümü yağmur nedeniyle yarına ertelendi.
  
KAYSERİ
   
Kayseri'de, Atatürk Stadı'nda yapılması planlanan törenler yağmur nedeniyle 30 Nisan'a ertelendi. Bayram kutlamaları Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle başladı.
       
ANTAKYA
   
Antakya'da kutlamalar kapsamında Hatay Valisi Abdülkadir Sarı, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Sami Tepe ve Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu ve İstiklal Marşı okundu.  

ŞANLIURFA

Şanlıurfa'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yerel gazeteler Anadolu, Reha ve Halkın Sesi'nin bugünkü sayısını çocuklar hazırladı.
  
YALOVA
   
Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde başlayan törenler, binlerce vatandaşın doldurduğu Yalova Atatürk Stadı'nda öğrenci gruplarının birbirinden güzel gösterileriyle sürdü.
       
ORDU
   
Ordu'daki törenler Vali Kemal Yazıcıoğlu, Jandarma Komutanı Kd. Albay Aydın Kurudal, Belediye Başkanı Seyit Torun ve öğrenciler tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.
   
AMASYA
   
Amasya'da 12 Haziran Stadyumu'nda yapılması planlanan kutlamalar yağış nedeniyle Hamit Kaplan Spor Salonu'nda yapıldı.


SİNOP
   
Sinop'ta Tersane yöresindeki alanda yapılacak törenler, yağış nedeniyle Halk Eğitim Salonu'nda gerçekleştirildi.
  
ÇANKIRI
   
Gazi İlköğretim Okulu Öğrencileri, Vali Halil Ulusoy'u makamında ziyaret ederek geçici olarak makamını devraldı. modern hale getirilmesini istediler. 
       
İZMİT
   
Topçular İlköğretim Okulu öğrencileri, bayram dolayısıyla Vali Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti. Öğrencilerden Emre Kalender, bir süre Vali Ata'nın makam koltuğuna oturdu.
  
ZONGULDAK
   
Zonguldak'ta Vali Yavuz Erkmen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral KemalBayalan ve Belediye Başkanı Secattin Gonca'nın katıldığı törende, Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.


VAN
   
Van'da valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Şehir Stadı'nda devam etti.


KONYA
   
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer, Atatürk Stadı'nda düzenlenen törende, Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nda verdiği mücadeleyle diğerbütün uluslara örnek olduğunu söyledi.

ÇORUM
    
Çorum'da Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasından sonra, kentteki ilköğretim okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu'nda yapılaması planlanan kutlama programı, havanın yağışlı olması nedeniyle Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 


BOLU
   
Bolu Şehir Stadyumu'nda yapılan törende konuşan Bolu Milli Eğitim Müdürü Halil Ecevit, öğrencileri, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda eğitmek, onları sevgiye, akla, bilme ve tekniğe dayanarak yetiştirmek için çalıştıklarını belirtti.


ÇANAKKALE


18 Mart Stadyumu'nda yapılan törende, Vali Süleyman Kamçı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tümamiral Deniz Kutluk ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, törene katılanların bayramını kutladı.


BİTLİS
   
Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törenler, Bitlis Valisi Asım Hacımustafaoğlu'nun, öğretmen ve öğrencileri makamında kabul etmesiyle devam etti.


KKTC'DE LEFKOŞA ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE TÖREN


KKTC'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik veÇocuk Bayramı'nı kutlama programı çerçevesinde, bu sabah Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı adına İlköğretim Dairesi Müdürü Hatice Düzgün ve Lefkoşa Kaymakamı Asaf Şenol ile bazı milletvekilleri, askeri ve sivil yetkililerin katıldığı törende, anıta çelenkler konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekildi.

Lefkoşa Atatürk Stadı'nda saat 10:00'da yapılması planlanan kutlamalar, yağmur tahmini nedeniyle ertelendi. Diğer bölgelerdeki törenlerin yapılacağı belirtildi.

23 NİSAN, TÜRKMENİSTAN'DA DA KUTLANDI


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, kardeş ülke Türkmenistan'da da coşkuyla kutlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Aşkabat Türk İlköğretim Okulu'nda düzenlenen tören, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün heykeline çelenk koyulması ve bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Türk ve Türkmen milli marşlarının okunmasıyla başladı.

KAZAKİSTAN'DA KUTLAMA


23 Nisan Ulusal  Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kazakistan'da da düzenlenen bazı etkinliklerle kutlanıyor.


Türkiye'nin Kazakistan Büyükelçiliği'nde bu sabah düzenlenen törende konuşan Büyükelçi H. Taner Seben, ''23 Nisan'ın, Atatürk önderliğinde Türk halkının çağdaş demokratik yönetim biçimi olan parlamenter demokrasiye geçişinde ilk adımın atıldığı gün olduğunu'' söyledi.

KOSOVA…

Prizren'deki Sultan Murat Kışlası'nda düzenlenen resmi kutlamada, Kosova Türk Tugayı Görev Kuvvet Komutanı Kurmay Yarbay Sadullah Sadullahoğlu, Atatürk büstüne çelenk koydu, öğrenci ve öğretmenlerin kutlamalarını kabul etti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle