Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Ordu büyükşehir oldu

15 Mart 2013

  TBMM Genel Kurulu'nda, Ordu'nun büyükşehir belediyesi olmasını öngören kanun teklifi, kabul edilerek yasalaştı.

  Kanun, On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da değişiklik yapıyor.

  Kanuna göre, Ordu'da, Ordu Belediyesi'nin mahalleleri merkez olmak üzere, Ordu Merkez ilçe sınırları içerisindeki köyler ile belediyelerden oluşan Altınordu ilçesi ve aynı adla belediye kurulacak.

  Kanunla, İçişleri Bakanlığı'na 156, Maliye Bakanlığı'na 9, Milli Eğitim Bakanlığı'na 16, sağlık bakanlığı'na 21, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na 9, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na 11, Spor Genel Müdürlüğü'ne 81, Diyanet İşleri Başkanlığı'na 5, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'ne 6 ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 1 kadro ihdas ediliyor.

  TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam, teklifin kabul edilmesinin ardından, birleşimi, 19 Mart Salı günü saat 15.00'de toplanmak üzere kapattı.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/03/2013 - 21:43
  ordulu olan biziz yorum yapan sizsiniz...anlıyorum kaybınız büyük artık çoğunluk egemen olacak diye korkuyorsunuz ama yapacak bir şey yok.bu arada ordu sosyal demokrat falan da değildir çoğunluğu her zaman muhafazakar görüşler oluşturmuştur söylediğiniz sadece merkez için geçerlidir
  Tüm Türkiye kiskaniyor,Ordulular Mutlu varmi ötesi. Bütün hemserilerime selamlar sevgiler
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/03/2013 - 14:03
  Orduda yaşamayan 50bin kişi adres kaydını Ordu'ya aldırarak toplu olarak suç işledi. AKP de bu toplu suçu büyükşehir ile ödüllendirdi. Bu partinin adında Adalet kelimesini görünce acı acı gülüyorum. Benim memumurum işini bilir zihniyeti bu, vurguncu zihniyeti destekleyen sağ zihniyet. Vicdan yok!!!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/03/2013 - 12:40
  Menfaatin gözü kör olsun.Karadeniz bölgesini bilen,orada yaşayan biri olarak illeri büyük şehir yapmanın günahını kim çekecek merak ediyorum.Allem edip,kallem edip illerin nüfusunu sınırdan sınıra 750 bine çıkaran zihniyetin Allah sevgisi,Allah korkusu ve Allah saygısı herhalde hiç mi hiç yok.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/03/2013 - 11:51
  B.Şehir için ilin tümüne 750 bin nüfus kriteri getirilmişti.Ordu bu kritere uymuyordu.Ne yaptılar Ordu dışında yaşayan Ordu'lular geçici süre için nüfus kayıtlarını Ordu'ya aldırdılar.Tahminen 50 bin kişi.Yeni yasayla Ordu B.Şehir oldu.Bu doğru değil.O ilde gerçekten oturan ve yaşayan nüfusa bak.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/03/2013 - 11:48
  Allah Allah !! Ordu ? Eh o zaman Istanbul'dan 20 tane büyükşehir çıkar ??? Peki bu neye yarayacak şimdi ?İbrahim Kurt arkadaşımız yazmış zaten. Ordu'ya nur mu yağacak ? Pes vallahi. Türkiye, Türkiye olalı bu tiynette bir yönetim görmemişti.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding