Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Büyükelçi haddini bilmeyi öğrenememiş

ANKARA
7 Şubat 2013
  Büyükelçi haddini bilmeyi öğrenememiş

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin Ergenekon ve Balyoz davalarını örnek vererek Türk yargısına yönelik eleştirilerine sert tepki gösterdi.

  Elçinin göreve ilk başladığında da bu tür ifadeler kullandığını hatırlatan Çelik, “Sayın Ricciardone haddini bilmeyi öğrenememiş” diye konuştu. Çelik, katıldığı bir televizyon programında şunları söyledi:

  BU HAKKI KİM VERİYOR

  “Anlaşılan o ki, Sayın Büyükelçi Türkçe bilmesine rağmen hâla acemi elçi durumundan kurtulamamış. Umarız ki bu devirdiği son çam olur. Ricciardone Türkiye’ye gelir gelmez, buna benzer bizim iç meselelerimizle ilgili laflar etmişti. O zaman Başbakan kendisine ‘Acemi büyükelçi’ demişti. Bu hakkı size kim veriyor? Netice itibariyle bu Türkiye’nin iç meselesidir. Sizin mahkemeleriniz bizim mahkemelerin temyiz mahkemesi değil, bir üst mahkemesi değil.

  ÖNCE KENDİNE BAK KARDEŞİM

  Ricciardone’ye önce şunu hatırlatırım; siz önce Guantanamo’yu izah edin dünyaya. Dinime dahleden bari Müslüman olsa. Önce kendine bak kardeşim. Biz Sayın Ricciardone’yi kendi sınırları ve hudutları içinde kalmaya davet ediyoruz. Bunu hoş karşılamadığımızı, kınadığımızı, ayıpladığımızı ifade ediyorum. Bir kez daha söylüyorum Sayın Büyükelçi haddini bilmelidir.”

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/02/2013 - 19:32
  Fikir beyan etmekle isine fiilen burnunu sokmak ayri seylerdir,ABD de soz ozgurlugu oldugu icin elci konusmakta sakinca gormemis,ama TR de olmadigi icin bakan alinmis.Keske umursayan olsa da TR de gercek demokrasi uygulansa.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/02/2013 - 16:08
  Bay Çelik...siz Suriyenin iç işlerine karışma hakkını nereden alıyorsunuz...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/02/2013 - 16:03
  Çok mu haddini bildirmek istiyorsun ? o zaman İNCİRLİĞİ KAPAT BAKALIM ?????????
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/02/2013 - 14:42
  nato libyayı bombalarken birileri olmaz natonun libyada ne işi var yapamazlar sonrası birisi höttttt.ondan sonrası olurmu canım türkiyede bir nato toprağıdır 10 gün önce OLMAZ NATONUN LİBYADA NE İŞİ VARR 10 GÜN SONRA TÜRKİYEDE BİR NATO TOPRAĞIDIR ACABA ELÇİYE NASIL FIRÇA ATACAKLAR BİLEN VARMI
  SAYIN BAKANIM, BU ELÇİ BAŞKA ELÇİ, BU ELÇİ KİMDEN VE NEDEN CESARET ALARAK İÇİ İŞLERİMİZİ ELEŞTİRDİĞİNİ SİZ DE BİYORSUNUZ, TABİİ Kİ DİPLOMATİK İCAPLAR GEREĞİ DİKKAT ÇEKİLECEK,AMA NASIL ÇEKİLECEĞİNİ DE GERÇEKLERİ İLE KAMUOYU- NA YANSITSANIZ İŞTE PÜF NOKTASI ORASI.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/02/2013 - 13:29
  Turk Milleti ya hep ya hic dusunce Dunyasindan cikamaz. Yorumlara bakildiginda yuzde doksani Riccardone nin ekmegine yag surmekte. Yerine geldimi Ataturkcugum, ama yerine geldimi ben milletimi sevmiyorum demeniz yalnis. TURKUN TURKDEN BASKA DOSTU OLMAZ DIYEN KIM KARDESLERIM, KIM?
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding