Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Şehit mezarına çirkin saldırı

Çilem ANITKAN/ ADANA, (DHA)
3 Aralık 2012
  Şehit mezarına çirkin saldırı

  ŞIRNAK’ta 9 ay önce şehit düşen ve Adana’da toprağa verilen polis memuru Ahmet Toprakoğlu’nun mezar taşı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce siyaha boyandı, mezar üzerindeki Türk Bayrağı’na ’APO’ ve ’PKK’ yazıldı.

  Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde Nevruz kutlamasında çıkan olaylarda göstericiler arasından açılan ateş sonucu şehit düşen ve Adana’nın Yüreğir İlçesi’ne bağlı İncirlik Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilen polis memuru 28 yaşındaki Ahmet Toprakoğlu’nun mezar taşının siyaha boyandığını gören mezarlık görevlisi durumu polise bildirdi. Olay yerinde yapılan araştırmalar sonucu kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce, mezar taşındaki ’Türk Bayrağı’ ve ’Şehit’ yazısının üzerinin siyaha boyandığı ve mezarlık üzerine asılan bayraklara ’APO’ ve ’PKK’ yazıldığı saptandı. Polisler, olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından üzeri yazılı bayrakları polis merkezine götürüp yerine yenileri astı. Mezarlık görevlisi de mezar üzerindeki siyah boyayı tinerle temizleyerek, kırmızıya boyadı.

  Şehidin ağabeyi Yavuz Toprakoğlu, yapılan saldırıyla ikinci defa yıkıldıklarını belirterek, "Acımız çok yeni. Bu saldırıyla PKK’nın yüzünü bir kez daha gösterdi. Şehitlerimiz bu vatan için canlarını verdiler. Biz bu tür provokasyonlara kapılmayız. Ama herkesin şehitlerimize sahip çıkması lazım" dedi.

  Mezarlığın ışıklandırması olmadığı için olayın yaşandığını söyleyen Toprakoğlu, yetkililerden ışıklandırma yapılmasını istedi.

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 18:07
  Ama bu ülke bu haninlerin cesetlerini askerin helikopteri ile dagdan tasiyor.Bunlar ne yapiyor.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 12:59
  müslümanlikta kadina ve cocuklara savas aninda dokunulmaz peygamberimizin ölülerinze hayir dua ediniz kurani kerimde ayet var sehitlere ölü demeyin onlar ALLAH katinda diridirler onlrin hürmetine ALLAH BU DÜNYAYI AYAKTA TUTUYOR PEYGAMBERIMIZ MERHAMET ETMEYENE MERHAMET EDILMEZ BUYURUYOR....
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  03/12/2012 - 11:49
  Mezarında bari huzur verin şehitlerimize!!!
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding