Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Adana’da cuma saat 12.00’ye sabitlendi

1 Kasım 2012
  Namaz saati sabitlendi

  Adana Müftülüğü, devlet memurlarının cuma namazını camilerde kılabilmesi için cuma namazı saatini 12.00 olarak değiştirerek sabitledi.

  Kış saati uygulamasında saatlerin bir saat geriye alınmasını dikkate alan Adana İl Müftü Vekili Sezai Erdal, saat 11.30 sularında okunan öğle namazı ezanının bu haftadan itibaren cuma günleri saat 12.00’de okunacağını açıkladı. Sezai Erdal, bu uygulamanın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin cuma namazlarını camilerde kılabilmesi için yapıldığını bildirdi.  

  Erdal, "Kamu kuruluşlarında çalışanların cuma namazlarına daha rahat yetişmelerini sağlayacak bu uygulama yaz saatine geçilip, saatler bir saat ileri alınıncaya kadar devam edecek" dedi.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/11/2012 - 12:24
  namaz vaktinde kılınmalıdır yoksa hükmü kalmaz diyen otorite bize bunu bir açıklasın da öğrenelim
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/11/2012 - 11:58
  Devlet işini,din işine karıştırırsan olacağı budur.!Laikliğin ne anlama geldiğini bilmeyenlerin işi olduğu ne kadar net ortaya çıkıyor.!Anlaşılan;daha neler neler göreceğiz.!Bu günler;en iyi günlerimiz sanırım.!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/11/2012 - 11:40
  bunlar boş işler..cuma namazını kılmak isteyeni zaten eyleminden döndüremezsinizki :)) illaki kılar.. bu uygulama güzel çünkü en azından cumaya gidiyorum diye kaytaranların dönüş saatleri belli :)))
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/11/2012 - 11:38
  saatleri habire neden ileri geri oynıyıp duruyoruz onu anlamıyorum.hadi kış saatinene geçerken gece bi saat daha fazla uyuyoruz.ama kış saatine geçerken 1 saat uykumuzu çalıyolar.rahat bırakın saatleri!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/11/2012 - 11:37
  Cuma namazını mesai çıkışına ayarlama uygulaması yeni bir durum değil bir çok ilimizde bu uygulama yapılamaktadır.Maksat cuma namazına gideceklerin saat 11'lerde çalışmayı bırakıp namaza gitmelerini engellemek.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/11/2012 - 11:30
  Beni en tiksindiren şey, aklı ve mantığı arka plana iten fanatikliktir. Kendilerini belli ideolojilerin cenderesine öyle sokmuş ki bazı yorumcular, kesinlikle kendi beyinleri artık fikir üretemiyor. Her olayda, sempati duydukları ideoloji ne diyorsa aynen alıp onu diyorlar. Düşünmek yok.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding