Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Çeyiz sandığı cinayeti şüphelisi sevgililer internette tanışmış

Mustafa İNSAN/MERSİN (DHA)
20 Eylül 2012
  Tüyler ürperten detaylar

  Mersin’de çeyiz sandığının içinde çürümüş cesedi bulunan 30 yaşındaki Ömer Ş.’nin cinayet şüphelileri olarak Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde yakalanıp gözaltına alınan eşi Müge Ş. ile sevgilisi Muhittin G., polisteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Müge Ş. ve Muhittin G.’nin internette tanışıp ilişkilerini ilerlettikleri, birlikte alkol alırken cinayeti işledikleri ileri sürüldü.

  Uzun süredir kapalı olduğu belirtilen mobilya ve beyaz eşya deposundan kötü kokular yayılınca rahatsız olan çevredekiler polise ihbarda bulundu. Verilen adrese gelip, depoyu çilingir yardımıyla açan polis ekibi, çeyiz sandığının içinde büyük bölümü çürümüş halde cesetle karşılaştı.

  Cinayet Bürosu dedektifleri, yürüttüklerin araştırmada cesedin 5 ay önce Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde kaybolan Ömer Ş.’ye ait olduğunu saptadı. Olayla ilgili yapılan çalışmada Ömer Ş.'nin kayıp olan eşi Müge Ş. ile kadının sevgilisi olduğu belirlenen Muhittin G., İskenderun’da dün akşam yakalandı.

  2 şüpheli, dün gece Mersin’e getirilerek Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildi. Geceyi Emniyet Müdürlüğü’nde geçiren şüpheliler, ifadelerinin alınmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilen iki sevgili, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

  İNTERNETTE TANIŞMIŞLAR

  Öte yandan, şüphelilerin emniyette verdikleri ifadelerinde suçlarını itiraf ederek cinayeti 17 Nisan gecesi Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde işlediklerini söyledikleri öğrenildi. Şüphelilerin ifadelerine göre, öldürülen Ömer Ş.’nin eşi 2 çocuk annesi Müge Ş. ile Mersin’de oturan sevgilisi Muhittin G.’nin, bir akrabaları aracılığı ile internet üzerinden tanıştıkları ve daha sonra arkadaşlıklarını ilerlettikleri belirtildi. Ardından Muhittin G.’nin, sevgilisinin eşi Ömer Ş. ile de arkadaşlık kurduğu ve 17 Nisan gecesi Çorlu’da hep birlikte alkol alırken çıkan bir tartışma sonrası Ömer Ş.'yibıçaklayarak öldürdükleri kaydedildi.

  Cesedin, 15 Mayıs tarihine kadar çiftin Çorlu’daki evinde gizlendiği, daha sonra Muhittin G. tarafından Mersin’de kiralanan depoya ev eşyalarının arasında kamyonla nakledildiği ifade edildi.


  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  20/09/2012 - 14:58
  Müge Anlı ve ekibi bu cinayetin çözülmesi için çok çaba harcadılar,işsiz olduğum için evde bu tür programları seyretmeye başladım da oradan biliyorum.Malum yaşı geçmiş adamın iş bulma umutları tükenince.....
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding