Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

TSK'dan son dakika açıklaması

DHA
28 Haziran 2012
TSK'dan pilotlarla ilgili açıklama

GENELKURMAY Başkanlığı, geçen cuma günü Doğu Akdeniz’de keşif uçuşu sırasında Suriye tarafından uluslararası hava sahasında ateş açılarak düşürülen Türk Hava Kuvvetleri’ne ait RF- 4E uçağını arama çalışmalarının sürdüğünü, pilotlara ait bazı malzemeler ve uçağa ait bazı parçaların bulunduğunu açıkladı.

Uçağı arama çalışmalarının Akdeniz’in ortalama derinliği 1260 metre olan bölgesinde her gün 5 askeri gemi, 1 uçak, 4 arama kurtarma helikopteri ve bölgeye gönderilen hidrografi gemisiyle sürdürüldüğü kaydedilen açıklamada, uçağın enkazına ve pilotlara henüz ulaşılamadığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesindeki açıklama şöyle:

"1. 22 Haziran 2012 tarihinde, Doğu Akdeniz’de, uluslararası hava sahasında, Suriye tarafından düşürülen Hv.K.K.lığımıza ait RF-4 uçağı ile temasın kesilmesini müteakip başlatılan arama kurtarma faaliyetleri, her gün beş askeri gemi/bot (1 firkateyn, 1 hücümbot, 1 karakol gemisi, 2 sahil güvenlik botu) bir uçak (CN-235), dört arama kurtarma helikopteri ile devam ettirilmiştir. Ayrıca, Dz.K.K.lığına ait hidrografi gemisi, 26 Haziran 2012 tarihinden itibaren bölgede derin su araması faaliyetlerine başlamıştır.

2. Arama ve kurtarma faaliyetlerinin başlangıcından itibaren, olay bölgesi deniz unsurları tarafından 24 saat süre ile, hava unsurları tarafından gündüz süresi içerisinde sürekli olarak aranmıştır.

3. Arama ve kurtarma çalışmaları esnasında pilotlarımıza ait bazı malzeme ile uçağa ait bazı parçalar bulunmuştur.

4. Bugüne kadar 70x23 mil karelik bir alan taranmış, ancak pilotlarımıza ve uçağın enkazına henüz ulaşılamamıştır.

5. Ortalama derinliği 1260 metre olan arama bölgesinde, hidrografi gemisinin dışında başka bir gemi bulunmasına dair çalışmalar Dışişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile koordineli olarak sürdürülmektedir."

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/06/2012 - 19:16
HALKI KANDIRMAYI BIRAKIN. UÇAK PİLOTLARIMIZLA BİRLİKTE SUYA GÖMÜLDÜ. AÇIKLAYIN ARTIK. BU BELLİ. YOK KASKI BULUNDU, YOK ATLADI KURTULDU, YOK POSTALLARININ RESMİ.. OLACAK ŞEYMİ? AMA HALK BU SEVİYEDE OLUNCA VERDİĞİNİZ BİLGİLERDE BÖYLE DALGA GEÇER TARZ OLUYOR.AYIP AYIP. UTANIN BIRAZ..
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/06/2012 - 19:01
Demekki hava kuvvetleri ucaklari " saldim cayira mevram kayira " diye yolluyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/06/2012 - 18:56
Koskoca ordumuz askerini ve koca ucagini bulamiyor basin'a habire hikaye anlatiyorlar hele Basbakan costumu tutana askolsun...
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/06/2012 - 17:51
Kimse Türkiye'nin "kayıp pilotlarını bulma" gücünü test etmesin!.. diyemiyoruz ne yazık ki..
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/06/2012 - 17:46
agzıma almaya korkuyordum ama bu kadar gün sonra allah rahmet eylesin. insanlara boş ümit vermeyin. vatansever degilmisin ümidini niye kaybediyorsun diyen arkadaslara ben realistim diyorum sadece. keşke onların yerine bin defa acılar içinde ben ölseydim, onlar yaşasaydı. ama ne diyim..
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
28/06/2012 - 17:22
SUYUN ALTINDAKİ UÇAĞIMIZA DENİZALTILARIMIZ YANAŞAMIYORMU ?
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.