GeriGündem 2020 MSB uzman erbaş alımı tarihi belli oldu mu? Uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2020 MSB uzman erbaş alımı tarihi belli oldu mu? Uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

2020 MSB uzman erbaş alımı tarihi belli oldu mu? Uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

2020 yılında alımı yapılacak olan MSB uzman erbaş başvuruları merak konusu konusu oldu. Önümüzdeki yıl uzman erbaş alımları için işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, konuyla ilgili detayları sıklıkla sorguluyor. Peki, 202 MSB uzman erbaş alımı tarihi belli oldu mu? Uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak? İşte, uzman erbaş alımı hakkında ayrıntılar...

Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) uzman erbaş alımını ne zaman yapacağını merak eden vatandaşlar konuya ilişkin bilgi bulmak için internette araştırma yapıyor. Yeni yıla kısa bir süre kala beklentileri artan kişiler, bu hususta sorgulamalarına hız verdi. Peki, uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak?

Jandarma 3. grup seçim aşamaları ekim ayında sona ermişti Ekim ayında seçim aşamalarının sona ermesinin ardından kasım ayı sonunda 4. grup duyurusunun gelmesi ve adayların aralık ayında seçim aşamalarına alınması bekleniyor.

ÇAĞRILMAYAN ADAYLARIN ÇAĞRILMASI PLANLANMIŞTI

2019/1 uzman erbaş sınavları sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

Konuya dair detaylar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.

SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ SONUÇLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınacak olan Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri sözleşmeli er temi, ön başvuru sonuçları açıklandı. 25 yaşını bitirmemiş olma şartının arandığı başvurulardan geçen adaylar, ilerleyen süreçte MSB'nin internet sitesinden yer alan bilgiler ışığında sınava çağrılacak.

Kara ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı başvuru sonuçları 12 Aralık tarihinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile belli oldu. Başvuruları değerlendirilen adaylar, sınava başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile birlikte e-devlet şifrelerini de getirecekler.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle