Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Bu bandoda erkek yok

Serhat TEZCAN / DHA
26 Şubat 2012
Bu bandoda erkek yok

Müzik öğretmeni Ali Yavuz tarafından 1960’da kurulan Türkiye’nin ilk ve tek kız bando takımı Bursa Anadolu Lisesi Bandosu, 104 kişilik ekibiyle bu özelliğini sürdürüyor.

52 yıldır Türkiye’nin birçok ilinde gösteri yapan, Bursa Anadolu Kız Lisesi Bando takımı, fiyatları 500 ile 5 bin TL arasında değişen enstrümanlarını, gerekirse yurt dışından getirtiyor. Takımın Müzik Öğretmeni Ayşegül Çakır, hedeflerinin yurt dışında yapılacak etkinliklerde Türkiye’yi temsil etmek olduğunu söyledi. Çakır, boru trampet ve bando olarak bilinen nefesli çalgılardan oluşan bando takımında görev alacak öğrencilere, 9’uncu sınıfta, işitsel ve ritmik yeteneklerin değerlendirilmesi için özel program uygulandığını söyledi.

Konserlerle stres atıyorlar

Her türlü müzik ve marşı çok rahat çalıp seslendiren bando takımının İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkısıyla enstrümanlarını sürekli yenilediklerini belirten Öğretmen Ayşegül Çakır, “Verdikleri konser ile stres atan öğrencilerimiz, gösterilerinde izleyenleri büyülüyor. Çok davet alıyoruz. Bunları değerlendiriyoruz. Çocuklarımız yeni çıkan tüm parçaları kısa sürede çalıyor. Bu bandonun bozulmaması için okul idaresi de büyük gayret gösteriyor” dedi.
- Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding