Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

İŞKUR'dan ilginç meslek eğitim kursu listesi

Ahmet KAYA/GAZİANTEP (DHA)
3 Şubat 2012
İŞKUR'dan ilginç liste

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde yer alan ve iş arayanlar için önerilen meslekler listesi, iş umuduyla siteye girenleri şaşırtıyor. Kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla açılan kurslara yönelik oluşturulan listesinde cumhurbaşkanı ve tefeciliğin meslek gibi yer alması dikkat çekiyor.

İŞKUR kalifiye eleman yetiştirmek için çeşitli meslek edindirme kursları açarak, hem meslek öğretiyor hem de iş imkanı sunuyor. Bu kurslara katılabilmek için ise öncelikle İŞKUR’un resmi internet sitesi olan ’http://www.iskur.gov.tr’ye girerek yeni kayıt yapılıyor. Bu aşamada çıkan form doldurulup diğer işlemler için ilerleniyor. Formun ’İş Tercihleri’ bölümünde "Mesleki eğitimlere katılmak istiyor musunuz?" sorusu soruluyor. Bu soruya ’Evet’ denildiğinde alınmak istenen eğitimlerden tercih yapılması isteniyor. 5 meslek tercih edilebilen bölümdeki listede cumhurbaşkanından başbakana, suç olan tefecilikten, falcılığa kadar binlerce meslek olması görenleri şaşkına çeviriyor.

NELER YOK NELER

Milyonlarca işsizin umudu olan İŞKUR’un meslek kurslarıyla ilgili tercihler arasında eğitim alınması halinde ise iş şansı olmayan seçeneklerin dışında, adı sanı duyulmayan, ’bu kadar da olmaz’ dedirten onlarca meslek yer alıyor.

İşte, herkesi şaşkına düşüren, meslek kursları için seçimi yapılabilecek meslekler listesindeki bazı tanımlar:

"Cumhurbaşkanı, başbakan, meclis başkanlığı, bakan, milletvekili, rektör, emniyet müdürü, başkonsolos, büyükşehir belediye başkanı, emniyet müdürü, dekan, karagöz sanatçısı, tefecilik, fantezi ürünleri satıcılığı, falcı, medyumluk, tavşan yetiştirme, mezar kazma işçisi, midye dolma işçisi, yumurta satış elemanı, uşak, sihirbaz, işportacı, bomba uzmanı, cenaze levazımatçısı, çoban, çöpçü, akrobat, astrolog, hititolog, gündelikçi kadın, hurda toplayıcısı, imam, kapıcı, bahisçi, faytoncu, içki tat bakıcısı, gassal ve futbolcu."
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/02/2012 - 12:39
Eeee biz daha nelere nelere MÜSTEHAKIZ bir bilseniz...
Bekleyip göreceğiz,ALAMETLERLE DOLU ülkemizde.....
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/02/2012 - 12:39
gözlerime inanamıyorum ! Haberi şaka zannettim ve işkurun sitesine gittim. İnanın daha beter meslekler var.. " SPERM ALMA İŞÇİSİ " meslekler arasında bulunuyor.. Tam bir skandal..
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
03/02/2012 - 12:31
liste kabarik olsun diye yazmislarda yazmislar, onlar bilicinde bu kursun hava-civa oldugunun, olan yine zavalli insanlara oluyor,, insanlarin hayallerini ve umutlarini caliyorlar,, zaten 1-0 degil rahat 3-0 yenik basliyorsun hayata bu ulkede dogunca,, insanlarda alsims ezilmeye,, dokunmuyor artik..
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding