Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Karakol baskını

Turan KOYUNCU/DHA
25 Eylül 2011
Karakol baskını: 5 şehit 7 yaralı

PKK, Siirt’in Pervari İlçesi’nde Belenoluk Jandarma Karakolu’na roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Çıkan çatışmada 5 asker şehit olurken 7 asker yaralandı. Teröristlerin kaçtığı Belenoluk Köyü’nde de devam eden çatışmada 3 PKK’lı öldürüldü.

SİİRT’in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu, dün akşam saatlerinde, teröristlerin saldırısına uğradı. Karakol roketatarlı saldırının ardından uzun namlulu silahlarla tarandı. Saldırıda 5 asker şehit oldu, 7 asker de yaralandı. Karakoldaki askerlerin saldırıya karşılık vermesi üzerine teröristlerin bazıları Belenoluk Köyü’ne kaçtı. Kaçan teröristleri yakalamak için peşlerinden giden askerlerle PKK’lılar arasında köy içinde de çatışma sürdü.

SİİRT'TE HAİN SALDIRI / WEB TV

Yola mayın döşediler

Teröristlerin Belenoluk Köyü’ne takviye askerlerin gelmesini önlemek için köy yoluna çok sayıda mayınlı tuzaklar kurduğu tespit edildi. Bunun üzerine Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan kalkan Sikorsky helikopterlerle çatışma bölgesine özel eğitimli komandolar gönderildi. Teröristler ateş açınca helikopterler inişte güçlük yaşadı.

Bu kez devreye Kobra helikopterler girdi. Kobra helikopterler de PKK’lıların bulunduğu alanları yoğun ateş altına aldı ve bombaladı. Çatışmada 3 terörist de öldürüldü. Yaralanan 7 asker helikopterle Siirt ve Şırnak’taki hastanelere gönderildi. Çatışma nedeniyle Siirt’te tüm resmi ve özel hastanelerdeki doktorlar görev başına çağırıldı.

Terör örgütü PKK, yaklaşık 20 aydır bu boyutta karakol baskını yapmamıştı. Terör örgütünün en son büyük karakol baskını Tunceli’de gerçekleşti. Nazımiye’deki Sarıyayla Karakolu’nu basan teröristler 4 askeri şehit etti. Son 25 yıldaki karakol baskınlarında 316 asker şehit edildi.

Diyarbakır’da da saldırı

Diyarbakır Hani İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne de teröristlerce saldırı düzenlendi. Roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda 2 polis yaralandı. Bölgede operasyonlar başlatıldı.

Köylüleri siper aldılar

Siirt’e 132 kilometre mesafede olan Belenoluk Köyü’nün girişindeki jandarma karakoluna saldıran teröristlere askerler karşılık verdi. Çıkan çatışma sürerken havadan takviye birliklerin gelmesi üzerine teröristler, karakola 500 metre mesafedeki Belenoluk Köyü’ne kaçtı. Şiddetli çatışmalar köyde de devam etti.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
25/09/2011 - 9:59
Arapları kurtarmaya yönelik enerjimizi buraya versek daha iyi olmazmı?Ölen TÜRK GENÇLERİ.Filistindekilerden daha mı değersiz?
24
3
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
25/09/2011 - 9:59
sayın başbakan onlar işini yapıyor bizde işimizin başındayız demiş. bu ne biçim yorumdur. o zaman onlar işlerini daha iyi yapıyorlar demekki peki siz ne yapıyorsunuz?????? lütfen siyaseti ideolojiyi vs. bir yana koyun ve içişleri bakanlığına saadettin tantan ı içişleri bakanlığına getirin
10
2
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
25/09/2011 - 9:58
Başbakan görevimizi yapacağız,diyor.20 yıl sonra Somaliyi fark etti.Amerika Suriyeye dalaş diyor.Görevini yapıyor.Ha unuttuk!Aynı şeyi Libya da yaptı,Allah için.Mayınlı arazi temizliyorlar,sonra araziyi İsraillilere satıyorlar.Sonra one minute,gemi olayı falan.Sonra İsraili korumak adına,füze kalkan
12
1
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
25/09/2011 - 9:55
basbakan uyuma bu fatura sonunda sana kesilir ,artik hamle zamani ! bitir bu terroru
10
1
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
25/09/2011 - 9:51
Şey afedersiniz somaliye yardım başkanı ne yapıyor ?
12
0
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding