GeriGündem 18 yıl sonra kuzeniyle aynı kaderi paylaştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

18 yıl sonra kuzeniyle aynı kaderi paylaştı

18 yıl sonra kuzeniyle aynı kaderi paylaştı
refid:14890007 ilişkili resim dosyası

İskenderun'da düzenlenen terörist saldırıda şehit düşen 21 yaşındaki İsmail Kartal, 18 yıl önce Şemdinli'de şehit olan kuzeni Nurettin Kartal ile aynı kaderi paylaştı. Anne ve babasıyla şehit olmadan birkaç saat önce telefonla görüşen İsmail Kartal'ın, “Askerlikte 1 gün 50 gün kadar uzun” dediği belirtildi.

Erzincan'ın Kemah İlçesi'ne 50 kilometre uzaklıktaki Karacalar Köyü'nde oturan 64 yaşındaki Duran Kartal ile 63 yaşındaki Neriman Kartal'ın 2'si kız, 6 çocuğundan en küçüğü olan 5 aylık er İsmail Kartal, İskenderun Deniz İkmal Komutanlığı'nda vatani görevini yaparken 5 arkadaşlarıyla birlikte şehit düştü.

Olayı haber vermek için Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı AK Parti'li Hüsemettin Şanal, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serhan Duran, bugün saat 07.00'de köye gitti. Ambulansla köye giden ilçe yöneticileri İsmail Kartal'ın anne ve babasına acı haberi verdi. Diğer evlatlarının İstanbul'da bulunduğunu anlatan anne Neriman Kartal, “En son dün akşam telefonla görüştüm. Bana ‘Askerlikte 1 gün 50 gün gibi geliyor. Sen bilmezsin çok zor ana’ dedi. Oğlum 5 aylık askerdi. Evlenince beni yanına alacaktı. Bana bakacaktı” diyerek ağıt yaktı.

Şehit düşen oğlu İsmail'in bekar olduğunu, askere gitmeden önce Kemah'ta elektrikçilik yaptığını anlatan SSK emeklisi babası Nurettin Kartal ise şunları söyledi:
“Kışları Kemah'ta yazları ise Karacalar Köyü'nde oturuyoruz. Kardeşimin oğlu 1992'de Hakkari’nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Derecik Karakolu'nda şehit olmuştu. Gece konuştuk, sabah şehit düştü haberi geldi. Son telefon görüşmesimizde bana “Nasılsınız? Beni merak etmeyin. Siz kendinize dikkat edin” dedi.”

Şehit er İsmail Kartal'ın cenazesi yarın Kemah'ta yapılacak tören ardından Sultan Melik Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle