Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
10 Ekim 2015 Cumartesi 17:26

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri

Bordo berelilerin yerine JÖAK geldi

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
10 Temmuz 2010
Bordo berelilerin yerine JÖAK geldi
İmralı Adası’nda bulunan 12 kişilik bordo berdeli timinin yerine aynı eğitimlerden geçen JÖAK timi geldi.

İMRALI Adası’ndan Özel Kuvvetler Komutanlığı’na ait 12 kişilik timin çekilmesinden sonra bu görevi Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı’na bağlı 17 kişilik JÖAK timi aldı. Jandarmanın “özel timi” olarak da bilinen ve bordo berelilerin aldığı tüm eğitimleri alan JÖAK timi de subay, astsubay ve uzmanlardan oluşuyor.  

İmralı Adasının birinhci derecede askeri yasak bölge olduğunu belirten yetkililer, daha önce olduğu gibi adanın komutanlığının yine jandarmada olduğunu, daha önce görev yapan bordo berelilerin de Jandarmanın emrinde olduğunu söylediler.

Bir tim gitti, bir tim geldi/_np/1870/11091870.jpg

İmralı Adası’nda uzun süredir sadece 12 kişilik bir tim bulunduğunu, bu timin çekilmesinden sonra yerini JÖAK’ın aldığını belirten İçişleri Bakanlığı yetkilileri, Deniz Kuvvetlerinin yaptığı görevi de Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın üslendiğini bildirdiler.

Merkezi Ankara’da bulunan ve yaklaşık 800 kişiden oluşan JÖAK timleri, sualtı taaruzdan, rehine kurtarmaya kadar her türlü eğitimi aldıklarını belirten yetkililer, Güneydoğu’da özel operasyonlarda da bu timlerin kullanıldığı, özel silahları bulunduğunu söylediler.

Yeni düzenlemede de orada askeri birliklerin tamamının Jandarmaya bağlı olduğunu belirten yetkililer, cezaevinin iç güvenliğinin ise başından beri Adalet Bakanlığı’nın sorumluluğunda olduğunu kaydettiler.  Yorum Sayısı 3 / 4     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
crazy crazy 10/07/2010 - 15:29
AL TAKKE VER KÜLAH O GİTMİŞ BU GELMİŞ...
Çok İyi %23 İyi %17 Normal %17 Kötü %23 Beğenmedim %17
Cumhuriyet Cocugu 10/07/2010 - 14:37
EN ZOR EGITIMLERDEN GECIP KALITESINI EN YÜKSEK SEKILDE KANITLAMIS ELIT ASKERLERIN; DOGUDA COK DAHA FAYDALI SEKILDE KULLANILABILECEKKEN; IMRALIDA BIR SEREFSIZE GARDIYANLIK YAPTIRMAK NE ALAKADIR ANLAYABILMIS DEGILIM SAHSEN.
Çok İyi %22 İyi %16 Normal %16 Kötü %22 Beğenmedim %22
Vur gun 10/07/2010 - 12:55
Aman ha, Öcalan'a iyi bakin, sakin ona birseycikler olmasin. Öcalan cok degerlidir. Türklerin gözünü acan Öcalandir.
Çok İyi %21 İyi %15 Normal %21 Kötü %21 Beğenmedim %21
Bu haberin diğer yorumcuları
nuri cihaner
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 4     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH