Gündem Haberleri

  15 yaşındaki Kübra'nın dramı

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  27.09.2012 - 18:25 | Son Güncelleme:

  ADANA’da geçen yıl kendisini kaçıran kişiyle nikahsız olarak birlikte yaşamaya zorlanan 15 yaşındaki Kübra U, eşinin karnını tekmelemesiyle 2 aylık bebeği düşürdü. Yaşadığı acılardan dolayı bunalıma giren Kübra’nın iple tavana asılı halde cesedi bulundu. Kübra U’nun intihar ettiği üzerinde durulurken, küçük gelinin babası Emin U, kızının nikahsız eşi tarafından öldürülüp, intihar ettiği görüntüsü verildiğini ileri sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  İddiaya göre, Kübra U, geçen yıl 23 yaşındaki Emrah E. tarafından zorla kaçırıldı. Emrah E., Kübra U’ya tecavüz ettikten sonra ailesine, "Kızınız artık benim eşim oldu. Benimle evlendirmek zorundasınız. Yoksa sizin için kötü olur" dedi. Baba Emin ve anne Yıldız U, kızlarının ve kendilerinin başına kötü bir şey gelmemesi için kızlarını Emrah E. ile yöresel geleneklere göre düğün yaparak nikahsız evlendirdi.

  Küçük gelin Kübra ile nikahsız yaşan Emrah E., kıskançlığı yüzünden eşine şiddet uygulamaya başladı. Çalıştığı fabrikadan çıkarılınca bunalıma giren Emrah E., dişi ağrıdığı için kendisini hastaneye götürmesini isteyen eşi Kübra’yla tartıştı, ardından da karnını tekmeleyerek dövdü. Ertesi gün şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden Kübra U, eşinin vurduğu tekme sonucu 2 aylık bebeğini düşürdüğünü öğrenince perişan oldu. Bunalıma giren ve döndüğü evde kimseyle konuşmayıp odasına kapanan Kübra U’ın, iple evin pencere demirine asılı halde cesedi bulundu.

  Nikahsız eşinin dayaklarından bıkıp intihar ettiği iddia edilen küçük gelin Kübra’nın cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Yapılan otopsinin ardından talihsiz Kübra U’nun cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazeye, eşi Emrah E. katılmadı.

  BABADAN SUÇ DUYURUSU

  Baba Emin U, kızının nikahsız eşi tarafından öldürülmüş olabileceğini iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Kızının ölmeden bir gün önce kendisini arayarak, "Baba gel beni al evimize götür" dediğini belirten Emin U, "Kızımı almaya gittiğimde evde kimseyi bulamadım. Üst katta oturan Emrah’ın babası, ’Gezmeye gittiler’ dedi. Bir gün sonra da tanımadığım bir kişi arayarak ’Kızınız intihar etti, çabuk gelin’ dedi. Kızım intihar etmiş olamaz" diye konuştu.

  Savcılık, olayla ilgili soruşturma başlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı