Gündem Haberleri

  '14 Aralık Operasyonu'nda 4 kişi serbest

  DHA
  15.12.2014 - 00:12 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da ve Van'da "14 Aralık Operasyonu" kapsamında gözaltına alınanlardan 4'ü savcı tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Yönetmen Naci Çelik Berksoy, "Valla böyle bir şey yoktur tarihte. Yani filmden dolayı sansürlemeler olmuştur, ama tutuklama hiç olmamıştır" dedi.

  Samanyolu'nda 4 yıl önce yayınlanan "Tek Türkiye" adlı dizinin yönetmeni Naci Çelik Berksoy ile senaristler Radiye Ebru Şenvardar ve Elif Yılmaz, saat 23.30 sıralarında savcılık kararıyla serbest kaldı. Serbest kalan "Tek Türkiye" adlı dizinin yönetmeni Naci Çelik Berksoy, Emniyet'ten çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Berksoy, şunları söyledi:
  "Bu sabah işe giderken, gelip aldılar. Çekime gidiyordum. Biraz haberim vardı ama, ciddiye almadığım için... Daha önce de söyledim. Bir 24 saat olmadı ama, misafir ettiler bizi. Savcı beye ifade verdik, gayet o da medeniydi. Sorular sordu senaryo ile ilgili, Tek Türkiye ile ilgili. Geçmiş gün. Genellikle hatırladığım kadarıyla diye cevap verdim. İşleyişi anlattım, bizim nasıl çalıştığımızı anlattım. Bir yönetmen ne yapar, bir senarist ne yapar, onlar konusunda teknik bir bilgi verdim. Ondan sonra çıkardılar işte, birtakım terör örgütü diye anlattıkları bir şeyi sordular. Ben bu konularda biraz yabancıyım, bilmiyorum dedim. Biz Hocaefendi'nin dikte ettirdiği bir şeyi Tek Türkiye'de kullanmışız. Tahşiye örgütü, terör örgütüyle ilgili böyle bir şey söylediler, ben de bilgim yok dedim. Valla böyle bir şey yoktur tarihte. Yani filmden dolayı sansürlemeler olmuştur, ama tutuklama hiç olmamıştır. Başka bir olaya karışır yönetmen, mesela diyelim bir terör gösterisine, o ayrı. Ama filmden dolayı bu ilk defa oluyor böyle bir şey. Ama yanlış olduğunu onlar da anladılar herhalde."

  Yönetmen Berksoy, daha sonra otomobille Emniyet'ten ayrıldı.

  VAN’DA GÖZALTINA ALINAN SENARİST SERBEST BIRAKILDI

  Van’da dün gözaltına alınan ’Tek Türkiye’ dizisinin senaristi Makbule Çam Elamdağ, serbest bırakıldı.

  Van’da dün sabah gözaltına alınan senarist Makbule Çam Elamdağ Van Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. 1.5 yaşında çocuğu bulunan Elamdağ, sorgusunun ve ifadesinin alınması ardından, İstanbul’a götürülmeden serbest bırakıldı.

  14 Aralık Operasyonunda 4 kişi serbest Türkiye güne 14 Aralık operasyonuyla başladı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı