Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
10 Ekim 2015 Cumartesi 21:05

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Korgeneral Galip Mendi veda ziyaretinde

İZMİT (Kocaeli), (DHA) 13 Ağustos 2009
KOCAELİ'ndeki Muharebe Hizmet Destek Eğitim Komutanlığı görevinden Ankara'ya Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Eğitim Kolordusu Komutanlığı'na atanan Korgeneral Galip Mendi veda ziyeretlerine başladı.

İzmit'te 2 yıl görev yapan, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanarak Kandıra F Tipi Cezaevi’ne konulan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u Türk Silahlı Kuvvetleri adına ziyaretiyle adı gündeme gelen Korgeneral Mendi, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer'e de ziyarette bulundu. Korgeneral Mendi, devletin tüm kamu birimlerinin elele Türkiye Cumhuriyeti'nin daha ileri gitmesi için çalışma gayreti içinde olduğunu söyledi.

Korgeneral Galip Mendi'yi Valilik binası önünde Vali Gökhan Sözer, vali yardımcıları, Jandarma Komutanı Albay Uğur Dilbaz ve Emniyet Müdürü Osman Çapalı karşıladı. Polis Mangası’nın selamladığı Korgeneral Mendi daha sonra Vali Gökhan Sözer’in makamına geçerek burada ona ve beriberindekilere veda etti. Buradaki görüşme sırasında konuşan Vali Gökhan Sözer aynı zamanda Garnizon Komutanı olan Korgeneral Mendi’nin, insani meziyetleri, üstün görev anlayışı ve askeri nitelikleriyle her türlü takdir ve değerlendirmenin üzerinde olduğunu söyledi. Vali Sözer'in çini bir vazoyu hatıra olarak hediye ettiği Korgeneral Galip Mendi, görev süresi içinde Vali Gökhan Sözer ve bürokratlarla çok güzel ilişkiler içinde olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Özellikle yaklaşık iki yıldır görev yaptığım Kocaeli’nde Sayın Valimiz olmak üzere tüm bürokrasiyle son derece güzel ilişkilerimiz oldu. Zaten amaç da budur. Devletin bütün kamu birimleri el ele Türkiye Cumhuriyeti'nin daha da ileri gitmesi için, çalışma içerisinde olma gayreti içindedir. Biz de bunu en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Ben Kocaeli halkına da çok alışmıştım. Ama bizim sıralı ve süreli görevimiz olduğu için Silahlı Kuvvetler personel olduğumuz için buradaki görev sürem bitti. Ankara’da eğitim Kolordu Komutanlığı’na atandım. Ancak gönlüm her zaman Kocaeli halkıyla iç içe olacak. Kapımız her zaman açıktır.”
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH