Gündem Haberleri

  11 Eylül fırsatçıları ortaya çıktı

  Hürriyet Haber
  28.11.2001 - 14:29 | Son Güncelleme:

  ABD`de 11 Eylül`de düzenlenen terör saldırılarını istismar edenlerin yalanları ortaya çıkarıldı.

   İngiltere`de bir kadın, New York`a bedava gidebilmek için Dünya Ticaret Merkezi`ne düzenlenen terör saldırısından bu yana itfaiyeci olan kardeşinin kayıp olduğu yalanını söylemekle suçlandı.

  Olabise Iyabo Buraimoh adlı kadının, New York`ta otelde kalacak yer ve Londra`dan bedava gidiş dönüş bileti elde etmek için, New York`ta itfaiyeci olan 23 yaşındaki erkek kardeşi Aladi Ayrio`nun saldırılardan bu yana kayıp olduğu yönünde yalan beyan vermek ve kamuya zarar vermekle suçlandığı belirtildi.

  Terör saldırılarının ardından ABD Dışişleri Bakanlığı, yakınlarını kaybeden İngiliz vatandaşlarının New York`a bedava uçuş,seyahat sigortası ve 3 gecelik konaklama ücretinin ödeneceğini açıklamıştı.

  ABD`nin Georgia eyaletinde de bir çift, sigorta dolandırıcılığı yapmakla suçlandı.

  Charles Allen Gavett adlı bir kişinin, sigorta poliçesinden ödenecek para için Dünya Ticaret Merkezi`nde düzenlenen terör saldırısında eşi Cynthia`nın öldüğünü bildirdiği kaydedildi. Sigorta şirketinin şüphe üzerine yaptığı araştırmada Cynthia Gavett adına kayıp kaydı bulunmadığının ortaya çıkması üzerine çiftin tutuklandığı belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı