Gündem Haberleri

  10 Kasım resmi tatil mi? Okullar tatil olacak mı?

  Hürriyet Haber
  01.11.2017 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım'da büyük bir özlemle anılacak. Anma törenine kısa bir süre kala en çok merak edilen konu ise okulların ve resmi günlerin durumu. Peki, bayrakların yarıya çekildiği, Anıtkabir'in dolup taştığı 10 Kasım resmi tatil mi? Okullar tatil olacak mı?

  10 Kasım için kısa bir süre kaldı, her yıl olduğu gibi tatil araştırmaları başladı. 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatı olması sebebiyle öğrenciler, okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Peki, 10 Kasım hangi güne denk geliyor? Okullar tatil olacak mı?

  UIu Önder Mustafa Kemal’in vefat yıl dönümü için kısa bir süre kaldı. Türk ulusunun büyük bir minnet duyduğu ve her yıl büyük bir özlemle andığı Mustafa Kemal Atatürk için binlerce vatandaş, öğrenci ve öğretmen Anıtkabir'e gidecek. Mustafa Kemal Atatürk için 10 Kasım şiirleri okuyacaklar. 

  10 KASIM RESMİ TATİL Mİ?

  10 Kasım'ın resmi tatil olmaması sebebiyle 10 Kasım günü okullar ve kamu kuruluşları tatil değil. Tüm kamu kurum ve kuruluşlar açık olacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 2017-2018 çalışma ve iş takviminde 10-16 Kasım tarihleri arasından Atatürk haftası sebebiyle çeşitli etkinler düzenleneceği ancak 10 Kasım 2017 Cuma gününün tatil olmadığı açıkça belirtiliyor. Bununla birlikte günümüze kadar 10 Kasım tarihi hiçbir zaman tatil olmamıştır. Çünkü bu önemli günde Mustafa Kemal Atatürk için şiirler okunuyor ve okullarda etkinlikler düzenleniyor.

  10 KASIM’DA NELER YAPILIR?

  10 Kasım günü Anıtkabir ziyaret edilmekte, başkent Ankara'da resmi tören yapılmaktadır. Türkiye'nin genelinde de yas tutulmaktadır. Her yıl 10 Kasım günü, saat 09:05'te trafikteki arabalar durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verirler. Ayrıca, tüm bayraklar 10 Kasım günü yarıya indirilir.

   

   

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı