Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Alparslan Kuytul için tutuklama istendi

  Çağlar ÖZTÜRK/ADANA (DHA) - İHA
  08.02.2018 - 15:04 | Son Güncelleme:

  Adana'da "suç örgütü kurmak" suçlamasıyla gözaltına alınan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul ile birlikte 28 kişi adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin yaklaşık 4 saat boyunca savcılıkta ifadeleri alındı. Savcı ifadeyi aldıktan sonra aralarında Kuytul'un da bulunduğu 25 kişiyi tutuklanmaları talebiyle, 3 kişiyi de adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye sevk etti. Mahkeme halen devam ediyor.

  ADANA Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, "vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yönetici ile sorumlularının aralarında yer aldığı 28 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

  Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 30 Ocak'ta Adana, Niğde ve Elazığ'da 33 adrese eşzamanlı operasyon düzenlenmiş, ilk etapta kurucu başkan Alparslan Kuytul'un da aralarında bulunduğu 21 vakıf yöneticisi ve sorumluları gözaltına alınmıştı.

  Daha sonra devam eden operasyonlarda 7 kişi daha gözaltına alınmıştı. 28 şüpheli günlerce emniyette sorgulandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi. Adliyeye ilk önce Kuytul alındı. Şüphelilerin savcılıkça ifadelerinin alınmasına başlandı.

  ÇEVRE İLLERDEN TAKVİYE POLİS GELDİ

  Çevre illerden gelen takviye çevik kuvvet polisleri adliye civarında kuş uçurtmadı. Adliyeye çıkan sokaklar ve İnönü Parkı'nın etrafı polis bariyerleri ile kapatıldı. Ayrıca yol kenarlarında TOMA araçları hazır bekletildi.

  TUTUKLAMA İSTENDİ

  Zanlıların yaklaşık 4 saat boyunca savcılıkta ifadeleri alındı. Savcı ifadeyi aldıktan sonra aralarında Kuytul'un da bulunduğu 25 kişiyi tutuklanmaları talebiyle, 3 kişiyi de adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye sevk etti. Mahkeme halen devam ediyor.

  Alparslan Kuytul için tutuklama istendi

  Furkan Vakfına operasyon... Alparslan Kuytul gözaltındaFurkan Vakfı'na operasyon... Alparslan Kuytul gözaltında

  Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytula büyük şokFurkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'a büyük şok

  Furkan Vakfına operasyonda 2 gözaltı daha... Aracının bagajından çıktıFurkan Vakfı'na operasyonda 2 gözaltı daha... Aracının bagajından çıktı

  Furkan Vakfı önünde polis 24 saat nöbet tutuyorFurkan Vakfı önünde polis 24 saat nöbet tutuyor

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı