Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Görüşmeler başladı Turkcell geri dönüyor

Turkcell, profesyonel futbol liglerinin isim sponsorluğu konusunda Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşmelere başladı. Firma, 2005-2010 yılları arasında da liglere isim sponsorluğu yapmıştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Spor Toto Teşkilatı arasındaki isim profesyonel futbol ligleri isim sponsorluğu anlaşması geride bıraktığımız sezonla birlikte noktalandı. Spor Toto'nun yerine yeni bir isim sponsoru arayışına giren TFF, 2005-2010 yılları arasında da liglere isim sponsoru olan Turkcell ile masaya oturdu.

TFF ile Turkcell yetkilileri arasındaki görüşmelerin olumlu seyrettiği ve birkaç gün içinde sonuçlanacağı belirtiliyor. Fenerbahçe'nin Robin van Persie, Nani, Galatasaray'ın Lukas Podolski ve Beşiktaş'ın Mario Gomez gibi dünyaca ünlü futbolcuları transfer etmiş olması pazarlıklarda TFF'nin elini güçlendiren en önemli olay.

TÜRK SPORUNA 400 MİLYON TL'LİK KATKI YAPTI
Türk sporunun en büyük destekçileri arasında yer alan Turkcell, kurulduğundan bu yana başta futbol olmak üzere birçok branşa 400 milyon TL civarında katkı yaptı. Turkcell, kesintisiz 13 yıldır A Milli Futbol Takımı'nın da sponsorları arasında yer alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz