MENÜ

Türkcell

Türkcell ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkcell haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.128 Türkcell haberi bulunmuştur.

Turkcell ; Türkiye merkezli GSM, 2G , 3G ve 4G operatörüdür. GSM 900 teknolojisini kullanarak hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana, lisans bedeli de dahil olmak üzere, yurt içerisinde, Aralık 2014 itibarıyla, yaklaşık 25 milyar Türk Lirası yatırım yapmıştır.

Şirket, abone başına ayda 17,1 Amerikan Doları gelir elde etmektedir. Bir abonenin aylık konuşma oranı 220 dakikayı bulmaktadır. Bu verilere göre Turkcell'in aylık geliri 925 milyon TL'dir (2008 yılına ait bilançolara göre). Turkcell, 2011'in ikinci çeyrek sonuçlarına göre gelirlerini yüzde 8 artırarak 2,28 milyar TL'ye çıkarmıştır.

2013 verilerine göre Turkcell'in net karı 2.33 milyar lira olurken 2014 yılında 1.865 Milyar lira olmuştur.

28 Kasım 2008 tarihinde yapılan Üçüncü Nesil A Lisansı ihalesini Turkcell, 358 milyon € ile kazandı.

Şirket Çin merkezli ZTE ve Huawei firmalarının telefonlarını kendi markası alında satışa sunmaktadır. Türkiye'de operatör markasıyla çıkan ilk telefonlardan olan T10 yerini her yıl çıkan yeni cihazlara bırakmıştır. Sırasıyla T10, T11, T20, T21(Maxiplus 5), T30, T40, T50 ve T60 modelleri Turkcell kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Telefonların büyük bir kısmı ZTE tarafından üretilmektedir.

Turkcell 2014 yılının 1. çeyreğinde Türkiye'nin 4G'li ilk telefonu olan yeni amiral gemisi Turkcell T50'yi tanıtmıştır. Aynı zamanda Turkcell T50'nin yanında yeni nesil saat olan Turkcell T-Fit'i tanıtmıştır.

Devamı...

Türkcell Haberleri

Dergi ve gazete tek uygulamada buluştu

Dergi ve gazete tek uygulamada buluştu

Türkiye’nin ilk ve tek dijital dergi platformu Dergilik’in içeriği zenginleşmeye devam ediyor. Okuma alışkanlıklarını değiştiren Dergilik uygulamasına Gazetelik bölümü de eklendi. Dergilik kullanıcıları, 300’den fazla derginin yanı sıra Gazetelik bölümünde yer alan Hürriyet, Milliyet ve Vatan gazetelerini de tek bir uygulama üzerinden okuyabilecek.

26.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Turkcellli engelli yelkenci Polonyada başarıya ulaştı

Turkcell'li engelli yelkenci Polonya'da başarıya ulaştı

Turkcell'li engelli yelkenci Polonya'da başarıya ulaştı

26.7.2017MerkezHürriyet Yazarı
Beşiktaş Konyaspor süper kupa maçı ne zaman Süper kupa biletleri bitti mi

Beşiktaş Konyaspor süper kupa maçı ne zaman? Süper kupa biletleri bitti mi?

Beşiktaş Konyaspor süper kupa maçı için geri sayım başladı. Türkiye Kupası ve lig şampiyonlarının mücadele edeceği Beşiktaş Konyaspor maçı, futbolseverler tarafından yakından takip edilecek. İki turnuvanın en büyüğünün belirleneceği mücadele, Samsun'da izleyicilerle buluşacak. Peki, Beşiktaş Konyaspor maçı ne zaman, saat kaçta oynanacak? İşte, süper kupa maçı biletleri hakkında detaylı bilgiler

25.7.2017Spor ArenaHürriyet Yazarı
Turkcell yeni platformu Playcellde yeni içerikler yolda

Turkcell yeni platformu Playcell'de yeni içerikler yolda

Turkcell, yeni oyun platformu PlayCell ile çocukların eğlence dünyasını yeniden şekillendirecek. Avrupa’nın önde gelen oyun kuruluşu Orange Games işbirliğinde hayata geçirilen PlayCell, 5-15 yaş arası çocukların hayal gücünü geliştirirken eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak yaklaşık 400 oyun sunuyor. Oyun platformu, her hafta dünyada takip edilen ve beğenilen oyunların da eklenmesiyle daha da zenginleşiyor.

25.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Süper Kupa biletleri satışa çıktı

Süper Kupa biletleri satışa çıktı

Süper Lig şampiyonu Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Atiker Konyaspor arasında 6 Ağustos Pazar günü Samsun'da oynanacak Turkcell Süper Kupa maçının biletleri satışa çıktı.

25.7.2017FutbolHürriyet Yazarı
Gel sen de geliştir

Gel sen de geliştir!

Şirketlerin elindeki verileri yazılımcılara açarak yeni ürünlerin çıkmasını sağladıkları API (Uygulama Programlama Arayüzleri) yeni ekonominin en önemli trendleri arasında. Dünyada toplamda 17 bin civarında API bulunurken, Türk şirketlerin de ilgisi her geçen artıyor.

24.7.2017İK/Yeni Ekonomi Hürriyet Yazarı
Mehmetçik yaz 2582ye gönder

'Mehmetçik' yaz 2582'ye gönder

'Mehmetçik' yaz 2582'ye gönder

22.7.2017ErzurumHürriyet Yazarı
Denizde de 4.5G bağlantı

Denizde de 4.5G bağlantı

Türkiye’nin Turkcell’i müşterilerini dinleyerek ihtiyaçlara cevap veren en uygun çözümleri üretmeye devam ediyor. Turkcell’in bu çerçevede yeni geliştirdiği “Otomatik Döner Anten” sayesinde Turkcell’liler denizin her noktasında karadaki gibi kaliteli iletişim kurabiliyor.

22.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Wattsu ile doğalgazda yüzde 57’ye varan tasarruf

Wattsu ile doğalgazda yüzde 57’ye varan tasarruf

Kombileri akıllı hale getiren Wattsu Kombi Tasarruf Cihazı, Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda desteğe açıldı. Doğalgaz faturalarından şikayet eden tüketicilerin çözüm arayışına yanıt vermeyi hedefleyen Wattsu, doğalgaz tüketiminde yüzde 57’ye kadar tasarruf sağlıyor.

22.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
10 müşterisini Dubaiye uçuracak

10 müşterisini Dubai'ye uçuracak

Müşterilerine hayatın her alanında keyif, konfor ve hız katmak için ayrıcalıklar sunan Turkcell Platinum ile rüya şehirlere uçma şansı devam ediyor.

21.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Turkcell ve Vodafone arasında altyapı işbirliği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Turkcell ve Vodafone arasında altyapı işbirliği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile operatör firmaları (Turkcell ve Vodafone) arasında ortak telekomünikasyon altyapı hizmetleri protokolü imzalandı.

20.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Turkcell Samsun’da işaret diliyle konuşacak

Turkcell Samsun’da işaret diliyle konuşacak

Samsun, dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan Deaflympics- 23’üncü İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapıyor. 18-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek organizasyonda Turkcell, çalışanlarına verdiği işaret dili eğitimleriyle, 97 ülkeden gelecek misafirlerini karşılamaya hazırlanıyor

19.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Vodafone üst yönetiminde atama

Vodafone üst yönetiminde atama

Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcılığına Meltem Şahin getirildi.

19.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Her ay 1 dergi fiyatına 300 dergi cepte

Her ay 1 dergi fiyatına 300 dergi cepte

Türkiye’nin ilk ve tek dijital dergi platformu Dergilik, okuma alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. Son altı ayda 2.1 milyon kişi Dergilik uygulamasını indirerek 7.2 milyon adet dergi okudu. Ayrıca, Dergilik aboneleri, aylık ortalama bir dergi fiyatına 300’den fazla dijital yayına erişim ve okuma imkanına sahip oldu

19.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Altı ayda 7.2 milyon yayın Dergilik’ten okundu

Altı ayda 7.2 milyon yayın Dergilik’ten okundu

Türkiye’nin ilk ve tek dijital dergi platformu Dergilik, okuma alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. Son altı ayda 2.1 milyon kişi Dergilik uygulamasını indirerek 7.2 milyon adet dergi okudu.

18.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Cep’ten çek TV’den seyret

Cep’ten çek TV’den seyret

Turkcell’in bireysel bulut servisi lifebox, Apple TV ile buluştu. Lifebox ile artık en güzel anılar, fotoğraf ve videolar televizyon ekranından izlenebilecek. Apple TV’den Lifebox uygulamasını indirenler ayrıca albümlerine büyük ekran keyfinde erişebilme, lifebox’taki müziklerini dinleme ve gelişmiş arama deneyimi sayesinde tarih ve lokasyona göre istedikleri anılarına kolayca ulaşma imkanına kavuşuyor.

18.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Apple TVte lifebox desteği geldi

Apple TV'te lifebox desteği geldi!

Turkcell’in bireysel bulut servisi lifebox, Apple TV ile buluştu. Lifebox ile artık fotoğraf ve videolar televizyon ekranından izlenebilecek. Apple TV’den Lifebox uygulamasını indirenler ayrıca albümlerine büyük ekran keyfinde erişebilme, lifebox’taki müziklerini dinleme ve gelişmiş arama deneyimi sayesinde tarih ve lokasyona göre istedikleri anılarına kolayca ulaşma imkanına kavuşuyor.

17.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Telefonla konuşmak isteyenlere Erdoğandan sesli 15 Temmuz mesajı...

Telefonla konuşmak isteyenlere Erdoğan'dan sesli 15 Temmuz mesajı...

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde telefonuyla birini aramak isteyenler sürprizle karşılaştı. Turkcell ve Vodafone kullanıcıları konuşma öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz mesajıyla karşılaştı.

15.7.2017GündemHürriyet Yazarı
İstemiyoruz yine de arıyorlar

İstemiyoruz yine de arıyorlar

İstenmeyen aramaların önüne geçmek için düzenlemeler yapıldı, cezalar kesildi, ama şirketler cep telefonlarımızdan istemesek de rahatsız etmeye devam ediyor. Türkiye ise kullanıcı başına yapılan istenmeyen (spam) aramalarda dünyada beşinci sırada olmasıyla dikkat çekiyor.

15.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
15 Temmuzda konuşma, mesajlaşma ve internet bedava oluyor

15 Temmuz'da konuşma, mesajlaşma ve internet bedava oluyor!

Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom, müşterilerine 15 Temmuz yıldönümü dolayısıyla konuşma, mesajlaşma ve internet paketi hediye ediyor. Ayrıca bazı bayiiler sabaha kadar açık olacak.

14.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu

Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu!

BThaber tarafından yapılan Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki ilk 5 şirketinin açıklandığı organizasyonda; Bilgi Teknolojileri şirketleri arasında liderliği geçen sene olduğu gibi bu sene de İndeks Bilgisayar alırken; İletişim Teknolojileri şirketleri sıralamasında da zirve yine Türk Telekom’un oldu.

13.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi başarıyla tamamlandı

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi başarıyla tamamlandı

12.7.2017KayseriHürriyet Yazarı
Turkcell T80 satışa çıkıyor Fiyatına şaşıracaksınız

Turkcell T80 satışa çıkıyor! Fiyatına şaşıracaksınız

Turkcell dün düzenlediği basın toplantısıyla yeni telefon modeli Turkcell T80'i resmen açıkladı. Peki Turkcell T80 hangi teknik özelliklerle geliyor? Fiyatı ne olacak?

12.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Çift kameralı yeni boyut

Çift kameralı yeni boyut

Turkcell, kendi markasıyla tüketicilere sunduğu ‘T’ serisine yeni bir model daha ekledi. T80 adındaki model çift kamerasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca şirket, sanal gerçeklik (VR) gözlük modeli ‘T VR’ı da tüketicilerin beğenisine sundu.

11.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
T80 görücüye çıktı

T80 görücüye çıktı

Turkcell, T serisi yeni akıllı telefonuyla fotoğraf çekimine farklı bir bakış açısı getiriyor. Yüksek teknoloji ve metal tasarıma sahip yeni T80 çift kamerası ile derinlik efekti veren etkileyici fotoğraf çekim özelliği sağlarken, 13 MP ön kamerası ile de flaşlı özçekim sunuyor. Daha canlı görüntü kaydetmeyi sağlayan T80 ile fotoğraf çekmek artık daha keyifli hale geliyor. Türkiye’nin operatör markalı ilk sanal gerçeklik gözlüğü T VR ise kullanıcıya T80 ile çektiği 3 boyutlu fotoğrafların içindeymiş hissi yaşatıyor. T80 ve T VR, Financell taksit seçenekleri ve Turkcell güvencesinde satışa sunuluyor. Bugünden itibaren başlayan ön satışta platinum tarifeyle T80 alanlara ise T VR hediye ediliyor.

11.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Turkcell T80 tanıtıldı İşte özellikleri ve fiyatı

Turkcell T80 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Turkcell T80 resmen tanıtıldı. Turkcell, T Serisi’nin yeni modeli T80 ve sanal gerçeklik gözlüğü T VR’ın bugünden itibaren ön satışa çıktığını açıkladı. İşte Turkcell T80'nin merak edilen tüm teknik özellikleri...

11.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
İzmir Yaşar Ünivesitesinden madalya yağmuru

İzmir Yaşar Ünivesitesi'nden madalya yağmuru

İZMİR, (DHA)- YAŞAR Üniversitesi'nin öğrencileri, triatlondan yüzmeye, atletizmden rüzgar sörfüne kadar çeşitli branşlarda kazandıkları başarılarla ülke ve İzmir'in gururu olmaya devam ediyor.

11.7.2017İzmirHürriyet Yazarı
Atletizmde şampiyon ENKA

Atletizmde şampiyon ENKA

Atletizmde şampiyon ENKA

7.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Ramil Guliyevden tarihi derece

Ramil Guliyev'den tarihi derece!

Bursa'da yapılan Atletizm Süper Lig yarışlarında Ramil Guliyev, 100 metreyi 10 saniyenin altında koşarak tarih yazdı.

6.7.2017FutbolHürriyet Yazarı
Ramil Guliyev Bursada uçtu

Ramil Guliyev Bursa'da uçtu

Turkcell Atletizm Süper Lig final kademesinde erkekler 100 metrede Ramil Guliyev 9.97 ile birinci oldu. Milli atlet ilk kez 10 saniyenin altına inerken kariyerinin en iyi derecesine imza attı.

6.7.2017DiğerHürriyet Yazarı
UEFA Regions Cupta finalistler belli oldu

UEFA Regions' Cup'ta finalistler belli oldu    

UEFA Regions' Cup'ta finalistler belli oldu    

6.7.2017İstanbulHürriyet Yazarı
UEFA Regions Cupta ilk finalist Region 2

UEFA Regions Cup'ta ilk finalist Region 2

UEFA Regions Cup'ta ilk finalist Region 2

6.7.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Süper Kupa maçları ne zaman Süper Kupa biletleri satışa çıktı mı

Süper Kupa maçları ne zaman? Süper Kupa biletleri satışa çıktı mı?

Süper Kupa heyecanı yaşayan tüm futbolseverler tarih araştırması yaparken beklenen açıklama TFF'den geldi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) açıkladığı bilgilere göre Süper Kupa maçı ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek. Peki, Süper Kupa maçları ne zaman oynanacak? Maç biletleri ne zaman satışa çıkacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

6.7.2017Spor ArenaHürriyet Yazarı
Süper Kupanın yeri ve tarihi belli oldu

Süper Kupa'nın yeri ve tarihi belli oldu

Konyaspor ile Beşiktaş arasında yapılacak olan Süper Kupa mücadelesi Samsun'da oynanacak.

5.7.2017FutbolHürriyet Yazarı
Turkcell Süper Kupa Samsunda oynanacak

Turkcell Süper Kupa Samsun'da oynanacak

Turkcell Süper Kupa Samsun'da oynanacak

5.7.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Yolla 32 milyon TL yolla

Yolla 32 milyon TL yolla

Megastar Tarkan, 7 yıl aradan sonra çıkardığı “10” adlı albüm ile Türk müzik endüstrisini de coşturdu. 16 Haziran’da satışa çıkan albüm kısa sürede 330 bin adetlik satış rakamına ulaştı. Tarkan’ın dijital müzik platformu fizy ile yaptığı anlaşma, yaz konserleri, CD satışı ve online müzik gelirleriyle yarattığı ekonomi 20 günde 32.2 milyon lirayı buldu.

5.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Turkcell / Sezgin Yenilikçi 50 İsim arasında

Turkcell / Sezgin "Yenilikçi 50 İsim" arasında

Turkcell / Sezgin "Yenilikçi 50 İsim" arasında

5.7.2017MerkezHürriyet Yazarı
SAS’ın Orta Doğu, Türkiye ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü Nurcan Bıçakçı Arcan oldu

SAS’ın Orta Doğu, Türkiye ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü Nurcan Bıçakçı Arcan oldu

2015 yılından bu yana SAS Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Pazarlama Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Nurcan Bıçakçı Arcan, 2017 Temmuz ayı itibariyle SAS Orta Doğu, Türkiye ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörü olarak atandı.

5.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
‘Süper’ yarış

‘Süper’ yarış

Geçtiğimiz yıl yapılan futbol yayın ihalesini 500 milyon dolara kazanan Bein Sports aynı zamanda Süper Lig ve TFF 1. Lig’in isim haklarını da aldı. Spor Toto’nun isim sponsorluğu için sözleşmesinin sona erecek olması şirketleri de harekete geçirdi. Kulislerde Turkcell, Samsung ve Spor Toto’nun adı geçiyor.

4.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Yabancı yatırımcıların Türk şirketlerine olan ilgisi devam ediyor

"Yabancı yatırımcıların Türk şirketlerine olan ilgisi devam ediyor"

"Yabancı yatırımcıların Türk şirketlerine olan ilgisi devam ediyor"

4.7.2017MerkezHürriyet Yazarı
Cepte 104 milyon numara taşındı

Cepte 104 milyon numara taşındı

Cep telefonu operatörleri arasında numara taşıma işlemi sayısı 104 milyonu geçti.

1.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
UEFA Regions Cup medya günü yapıldı

UEFA Regions' Cup medya günü yapıldı

UEFA Regions' Cup medya günü yapıldı

30.6.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Oyuncağını kendin yap

Oyuncağını kendin yap

Kızına 3D yazıcılarla oyuncak yapan Ahmet Alpat, geliştirdiği oyuncakları kızının beğenmemesi üzerine ‘Katı Hal’ adında bir girişim kurdu. Çocukların kendi oyuncaklarını yapabilmesini sağlayan 3D yazıcı modeli geliştiren girişim, ihracata hazırlanıyor.

28.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

5 yıldızlı lezzetler

Hollywood yıldızı Nicole Kidman’ın katıldığı açılışla Bodrum Torba Koyu’nda hizmete giren The Bodrum by Paramount Hotels & Resorts, Sedef İybar’ın ev sahipliğinde lezzet ve eğlenceyi buluşturdu.

24.7.2017

Adriana, bir müzik kutusu ve şiirle bana vuruldu

METİN Hara, bir anda bütün Türkiye’nin gündemine küt diye oturdu. Çünkü Adriana Lima’yla bol bol öpüştü! Biz Türkler şaşırdık kaldık!

13.7.2017

15 Temmuz'un kayıp hattı

MİT TIR’larıyla ilgili iddianameden çok ilginç bir bağlantı ortaya çıktı.

4.7.2017

FETÖ’nün hesapları ve devletin istihbaratı

FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişimiyle eşzamanlı olarak devreye soktuğu, ‘bascalan’, ‘haramzadeler’, ‘bilaloglan’ ve ‘Fuat Avni’ hesaplarıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Bunların bir kısmı 17-25 Aralık operasyonundan hemen önce açılmış. Bir kısmı ile 2014 yılı Ocak-Şubat aylarında devreye sokulmuş.

3.7.2017

Türkiye'nin en zengin patronu yemeğe çıkardığı kız için kaç para harcar

Duayen işadamının bilanço defterinde tüm harcamaları kayıt altındaydı. Hatta yemeğe çıkardığı kız arkadaşı için o gece ödediği hesap da defterde yer alıyordu.

1.7.2017

FETÖ hesaplarında yeni haberler var

“BASCALAN” hesabıyla ilgili yeni bilgiler var.

28.6.2017