MENÜ

Türkcell

Türkcell ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkcell haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.900 Türkcell haberi bulunmuştur.

Turkcell ; Türkiye merkezli GSM, 2G , 3G ve 4G operatörüdür. GSM 900 teknolojisini kullanarak hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana, lisans bedeli de dahil olmak üzere, yurt içerisinde, Aralık 2014 itibarıyla, yaklaşık 25 milyar Türk Lirası yatırım yapmıştır.

Şirket, abone başına ayda 17,1 Amerikan Doları gelir elde etmektedir. Bir abonenin aylık konuşma oranı 220 dakikayı bulmaktadır. Bu verilere göre Turkcell'in aylık geliri 925 milyon TL'dir (2008 yılına ait bilançolara göre). Turkcell, 2011'in ikinci çeyrek sonuçlarına göre gelirlerini yüzde 8 artırarak 2,28 milyar TL'ye çıkarmıştır.

2013 verilerine göre Turkcell'in net karı 2.33 milyar lira olurken 2014 yılında 1.865 Milyar lira olmuştur.

28 Kasım 2008 tarihinde yapılan Üçüncü Nesil A Lisansı ihalesini Turkcell, 358 milyon € ile kazandı.

Şirket Çin merkezli ZTE ve Huawei firmalarının telefonlarını kendi markası alında satışa sunmaktadır. Türkiye'de operatör markasıyla çıkan ilk telefonlardan olan T10 yerini her yıl çıkan yeni cihazlara bırakmıştır. Sırasıyla T10, T11, T20, T21(Maxiplus 5), T30, T40, T50 ve T60 modelleri Turkcell kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Telefonların büyük bir kısmı ZTE tarafından üretilmektedir.

Turkcell 2014 yılının 1. çeyreğinde Türkiye'nin 4G'li ilk telefonu olan yeni amiral gemisi Turkcell T50'yi tanıtmıştır. Aynı zamanda Turkcell T50'nin yanında yeni nesil saat olan Turkcell T-Fit'i tanıtmıştır.

Devamı...

Türkcell Haberleri

Turkcell ve Huawei 5G’li akıllı şehirler için imza attı

Turkcell ve Huawei 5G’li akıllı şehirler için imza attı

5G çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Turkcell, bu alanda yeni bir işbirliği anlaşmasına daha imza attı. Turkcell ve Huawei imzalanan protokol ile Türkiye’ye 5G teknolojisine dayalı akıllı şehirler kazandırmak için ortak çalışmalara başlanacak. Çin’de gerçekleştirilen ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Huawei Bilgi ve İletişim Teknolojileri Komitesi Başkanı Li Dafeng’in hazır bulunduğu protokol töreninde imzaları Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin ve Huawei Radyo Ürünleri Çözümleri ve Pazarlama Başkanı Wang Zhongtao attı.

23.10.2018Ekonomi
Turkcell ve Huawei  5G’li akıllı şehirler için imza attı

Turkcell ve Huawei 5G’li akıllı şehirler için imza attı

Turkcell, 5G kapsamında yeni bir işbirliği anlaşmasına daha imza attı. Turkcell ve Huawei imzalanan protokol ile Türkiye’ye 5G teknolojisine dayalı akıllı şehirler kazandırmak için ortak çalışmalara başlanacak. Çin’de gerçekleştirilen ve Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Huawei Bilgi ve İletişim Teknolojileri Komitesi Başkanı Li Dafeng’in hazır bulunduğu protokol töreninde imzaları Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin ve Huawei Radyo Ürünleri Çözümleri ve Pazarlama Başkanı Wang Zhongtao attı.

23.10.2018Teknoloji
Golf tutkunları buluştu

Golf tutkunları buluştu

Turkcell Platinum ayrıcalığıyla İstanbul Kemer Country Golf Sahası’nda gerçekleşen turnuva, iş, sanat, spor ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

22.10.2018Magazin
Türkiye ofisini açtı, tüketicilerle buluştu

Türkiye ofisini açtı, tüketicilerle buluştu

Aksesuar üreticisi Anker Türkiye ofisini açtı. Şirketin tek distribütörü Sanal İletişim olurken, ürünler perakende zincirleri, operatör kanalı ve e-ticaret platformlarında tüketiciyle buluşmaya başladı.

22.10.2018Teknoloji
Elçin Erkoç: Kıyasıya bir mücadele oldu

Elçin Erkoç: "Kıyasıya bir mücadele oldu"

Geride bırakılan hafta sonu Kemer Country Golf Kulübü’nde düzenlenen, iş ve spor dünyasının yoğun ilgi gösterdiği golf turnuvasından sonra ünlü reklamcı Elçin Erkoç; organizasyon, Türkiye’de golfün gelişimi ve kendi hedefleri hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

22.10.2018Diğer
Elçin Erkoç: Golf adeta açık havada meditasyon

Elçin Erkoç: "Golf adeta açık havada meditasyon"

Elçin Erkoç: "Golf adeta açık havada meditasyon"

22.10.2018İstanbul
98/4 kısa dönem askerlik yerleri E Devlet sorgulama ekranı... Askerlik için gerekli malzemeler neler

98/4 kısa dönem askerlik yerleri E Devlet sorgulama ekranı... Askerlik için gerekli malzemeler neler?

98/4 kısa dönem askerlik yerlerinin açıklanmasının ardından, askere gidecek olan vatandaşlar araştırmalarına başladı. 98/4 askerlik yerleri sorgulama işlemi E Devlet üzerinden oldukça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Peki, askerlik yerleri nasıl sorgulanır? İşte, E Devlet sorgulama sayfası.

21.10.2018Gündem
Golfte ödüller sahiplerini buldu

Golfte ödüller sahiplerini buldu

Golfte ödüller sahiplerini buldu

21.10.2018İstanbul
Bakan Çavuşoğlu: Bu sporun gelişimine katkı sağlayacağız

Bakan Çavuşoğlu: Bu sporun gelişimine katkı sağlayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bazen oynuyoruz, bazen destekliyoruz. Bu sporun gelişimine katkı sağlayacağız” dedi.

21.10.2018Gündem
Mevlüt Çavuşoğlu: Dostluk kazandı

Mevlüt Çavuşoğlu: ''Dostluk kazandı''

Mevlüt Çavuşoğlu: ''Dostluk kazandı''

21.10.2018İstanbul
Kemer Countryde heyecan sürüyor

Kemer Country'de heyecan sürüyor

Kemer Country'de heyecan sürüyor

21.10.2018Merkez
21 Ekim Pazar DHA Spor Gündemi

21 Ekim Pazar DHA Spor Gündemi

21 Ekim Pazar DHA Spor Gündemi

21.10.2018Merkez
20 Ekim Cumartesi DHA Spor Gündemi

20 Ekim Cumartesi DHA Spor Gündemi

20 Ekim Cumartesi DHA Spor Gündemi

20.10.2018Merkez
98/4 askerlik yerleri açıklandı E-Devlet kısa dönem askerlik yeri sorgulama

98/4 askerlik yerleri açıklandı! E-Devlet kısa dönem askerlik yeri sorgulama

98/4 askerlik yerleri, Milli Savunma Bakanlığı'nın Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından E-Devlet sistemi üzerinden erişime açıldı. Kısa dönem olarak askerlik yapmak isteyen vatandaşların E-Devlet şifresi ile sorgulayabileceği askerlik yerleri sonrası, sevk işlemleri için süreç başlamış olacak. Peki, 98/4 askerlik yerleri nereden sorgulanabilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

19.10.2018Gündem
Hadi’den ‘Beyaz Baston’ farkındalığı

Hadi’den ‘Beyaz Baston’ farkındalığı

Fenomen bilgi yarışması ‘Hadi’ bugün 20.30’da düzenleyeceği yarışma ile görme engelliler için farkındalık oluşturmaya hazırlanıyor

15.10.2018Gündem
Ofis partilerinde DJlikten Genel Müdürlüğe: Murat Abbas

Ofis partilerinde DJ'likten Genel Müdürlüğe: Murat Abbas

99. sayımızın Tanıyalım köşesinde bu hafta; DJ’lik, müzik yazarlığı, organizatörlük derken merkezinde ‘müzik’ olan kariyer yolculuğunun son noktasında Zorlu PSM’de ‘Genel Müdürlük’ görevini üstlenen Murat Abbas ile eğlence sektörünün nabzını yokladık.

15.10.2018Kampüs
Son dakika... GSM şirketlerinden flaş enflasyon kararı İndirim geliyor...

Son dakika... GSM şirketlerinden flaş enflasyon kararı! İndirim geliyor...

Türk Telekom yıl sonuna kadar açıklayacağı yeni tarifelerde yüzde 10 indirim uygulayacak, Vodafone Türkiye de bazı tarifelerde yıl sonuna kadar yüzde 10 indirime gidecek.

15.10.2018Ekonomi
Turkcell Gelibolu Maratonu sona erdi Kazananlar ise...

Turkcell Gelibolu Maratonu sona erdi! Kazananlar ise...

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu sene 4.’sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maraton, bu yıl da büyük bir kalabalığın katılımıyla koşuldu. Dünyanın sayılı tematik maratonlarından biri olarak kabul edilen ve 2018 Troya Yılı’nın en önemli organizasyonu olarak ilgi çeken Turkcell Gelibolu Maratonu’nda 42 km.’lik parkuru erkeklerde Getaye Gelaw, kadınlarda da Svetlana Sepeliova kazandı.

14.10.2018Teknoloji
Turkcell Barış Ormanı sergisi açıldı

Turkcell Barış Ormanı sergisi açıldı

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu yıl 4.’sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu’nu Barış Ormanı Sergisi ile başladı. Start alanında açılan sergi, bu sene 10 bin fidan daha eklenerek büyütülen Barış Ormanı’nın yıl yıl gelişimini gösteriyor.

14.10.2018Teknoloji
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

14.10.2018Teknoloji
Turkcell Gelibolu Maratonu yarın koşulacak

Turkcell Gelibolu Maratonu yarın koşulacak

Çanakkale'de, "Barış için koşuyoruz" sloganıyla bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Turkcell Gelibolu Maratonu yarın koşulacak.

13.10.2018Teknoloji
Bakan Turhan: Şantiyeler en az dördüncü sınıf otel konforunda olacak

Bakan Turhan: "Şantiyeler en az dördüncü sınıf otel konforunda olacak"

Bakan Turhan: "Şantiyeler en az dördüncü sınıf otel konforunda olacak"

13.10.2018İstanbul
Turkcellden enflasyonla mücadeleye 2 kat internet desteği

Turkcell'den enflasyonla mücadeleye "2 kat internet" desteği

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından "Türkiye Kazanacak" sloganıyla açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek veren Turkcell, bugünden itibaren internet kotalarını 2'ye katlayacak.

13.10.2018Ekonomi
Cem Yılmaz’ı ODTÜ’de solladı

Cem Yılmaz’ı ODTÜ’de solladı

Medya, havacılık, turizm, savunma, hizmet, online alanlarında faaliyet gösteren Saran Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran, son dönemlerde üniversitelerde yaptığı konuşmalarla dikkat çekiyor. En son ODTÜ’de yaptığı konuşmada Cem Yılmaz’dan daha fazla öğrenci topladığı iddiaları için “ODTÜ çok kalabalıktı. Merdivenlerde bile öğrenciler vardı. Ama bilemem, öyle söyleyenler oldu. Cem Yılmaz’ın konuşması da eminim çok ilgi görmüştür” dedi.

12.10.2018Ekonomi
Turkcell neden çekmiyor, çöktü mü Turkcell servis yok hatası

Turkcell neden çekmiyor, çöktü mü? Turkcell servis yok hatası

Turkcell hattı olan bazı kullanıcılar sosyal medya üzerinden şebeke sorunu yaşadıklarını dile getirdiler. Kullanıcılar, arama motorları üzerinden Turkcell servis yok, Turkcell çekmiyor, Turkcell çöktü gibi aramaları yapıyor.

12.10.2018Teknoloji
Zeka Gücü teknoloji sınıfı açıldı

'Zeka Gücü' teknoloji sınıfı açıldı

'Zeka Gücü' teknoloji sınıfı açıldı

12.10.2018Afyonkarahisar
MEBden engelli öğrencilere kültür gezisi

MEB'den engelli öğrencilere kültür gezisi

MEB ve Turkcell'in iş birliğiyle Van, Erzurum ve İzmir'de özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocukların yaşadıkları kentleri tanımaları amacıyla kültür gezileri düzenlendi.

9.10.2018Eğitim
KKTCELL, yeni şirketi Lifecell Digital’i tanıttı

KKTCELL, yeni şirketi Lifecell Digital’i tanıttı

KKTCELL, yeni şirketi Lifecell Digital’i tanıttı

9.10.2018 Merkez
Evimizdeki perdeler elektrik üretecek

Evimizdeki perdeler elektrik üretecek

Güneş enerjisinden yararlanarak elektrik üreten dünyanın ilk ve tek katlanabilir perde görünümündeki Solar Curtain, Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fonlamaya açıldı. Kolay kuruluma sahip Solar Curtain sayesinde 4 kişilik bir ailenin elektrik tüketiminin üçte biri karşılanabiliyor.

9.10.2018Teknoloji
Kuzey Kıbrıs Turkcell Lifecell Digitali tanıttı

Kuzey Kıbrıs Turkcell "Lifecell Digital"i tanıttı

Kuzey Kıbrıs Turkcell, "Lifecell Digital" ev interneti hizmetini kullanıcılara sundu.

9.10.2018Teknoloji
Balıkçılık şöleni sona erdi

Balıkçılık şöleni sona erdi

Avrupa’nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvaları arasında yer alan Turkcell Platinum Tuna Masters 4-7 Ekim 2018 tarihleri arasında Alaçatı’da gerçekleşti.

8.10.2018Diğer
Turkcell Veri Merkezi baskınına 2si ağır, 10 müebbet hapis

Turkcell Veri Merkezi baskınına 2'si ağır, 10 müebbet hapis

Turkcell Veri Merkezi baskınına 2'si ağır, 10 müebbet hapis

8.10.2018İzmit
Maraton sezonu başladı

Maraton sezonu başladı

Bir dönem sadece Olimpiyat Oyunları’nda takip edilen koşu sporu şehirlere indi…

6.10.2018Ekonomi
‘Zeka Gücü ile genç beyinlere daha çok destek

‘Zeka Gücü' ile genç beyinlere daha çok destek

Turkcell’in 2016 yılında hayata geçirdiği, Türkiye’nin üstün zekalı çocuklarına yönelik hazırladığı Zeka Küpü porgramının yenileneceği duyuruldu. 27 şehirdeki, 33 laboratuvar ile yola devam eden proje, eğitimde fırsat eşitliği vizyonu doğrultusunda yerli ve milli teknoloji üreten çocukların başarılı olması için ‘Zeka Gücü’ne dönüşecek.

5.10.2018Teknoloji
New York’ta BiP sesleri

New York’ta BiP sesleri

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Tüm dünyada BiP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi. BiP’in yurtdışındaki ilk reklamları New York’ta, ünlü Times Meydanı’nda dijital ekranlarda yayınlandı.

4.10.2018Ekonomi
Dersleri dijital operatörle takip edecekler

Dersleri dijital operatörle takip edecekler

Türkiye’de kurulan dijital üniversite, eğitimlerine 15 Ekim’de başlayacak. Öğrencilere, eğitim süreleri boyunca ihtiyaç duyacakları tüm iletişim hizmetleri tek bir paket olarak sunulacak.

4.10.2018Eğitim
Alaçatıda balıkçılık şöleni başlıyor

Alaçatı'da balıkçılık şöleni başlıyor

Avrupa’nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvaları arasında yer alan Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı, 4-7 Ekim 2018 tarihleri arasında Alaçatı’da düzenlenecek. Geçtiğimiz 11 yıl boyunca Avrupa’nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvası unvanını elde eden bu etkinlik, bu sene de heyecan dolu.

3.10.2018Diğer
Konukoğlu, en güçlü 30 insanı arasında

Konukoğlu, en güçlü 30 insanı arasında

Konukoğlu, en güçlü 30 insanı arasında

3.10.2018Gaziantep
Turkcell Gelibolu Maratonuna kayıtlar sürüyor

Turkcell Gelibolu Maratonu'na kayıtlar sürüyor

"Barış için Koşuyoruz" sloganıyla düzenlenecek Turkcell Gelibolu Maratonu'na kayıtlar devam ediyor.

2.10.2018Teknoloji
Dijital eğitimde Netkent-Turkcell iş birliği

"Dijital eğitim"de Netkent-Turkcell iş birliği

Tüm eğitimin dijital ortamda ve online olarak verildiği, bölgenin ilk dijital interaktif üniversitesi olarak kurulan Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi (Netkent) ile Turkcell arasında gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde Netkent derslerine 15 Ekim'de Turkcell'in sağladığı altyapı ile başlayacak.

2.10.2018Teknoloji
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

2.10.2018Merkez
Global Tower kule almaya hazırlanıyor

Global Tower kule almaya hazırlanıyor

Turkcell'in iştiraki Global Tower'ın Genel Müdürü Nihat Narin, kule sektöründe dünyanın ilk 10 şirketi arasına girmeyi amaçladıklarını; bu doğrultuda halka açılmayı, ardından da Balkanlar, CIS ülkeleri ve Orta Doğu'daki bazı kuleleri satın almayı hedeflediklerini söyledi.

1.10.2018Ekonomi
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

1.10.2018Merkez
Dünya devleri Türkiye’ye geliyor

Dünya devleri Türkiye’ye geliyor

Türk Telekom International ve Turkcell Superonline, dünya telekom arenasının önemli operatörlerini Türkiye’de bir araya getiriyor.

29.09.2018Ekonomi
Yelkenler İstanbul Boğazında açıldı

Yelkenler İstanbul Boğazı'nda açıldı

Yelkenler İstanbul Boğazı'nda açıldı

29.09.2018Merkez
İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

İŞ VE EKONOMİ DÜNYASININ GÜNDEMİ

28.09.2018Merkez
Gaziemir atletizmde Süper Ligde

Gaziemir atletizmde Süper Lig'de

Gaziemir atletizmde Süper Lig'de

27.09.2018İzmir

Yazar Sonuçları

Van kedisine rakip geldi

“Van Gölü kurudu” haberinin Twitter’da TT olduğu günün ertesinde Van’a gittim.

22.10.2018

Sıla ve Ahmet Kural aşkı

Bizim 20 yıllık genel yayın yönetmenliği döneminde Ertuğrul Özkök’ten öğrendiğimiz gazetecilik reflekslerinin başında ‘haber beklemez’ vardır.

16.10.2018