Google Play'deki oyunlar indirilmeden oynanabilecek - Teknoloji Haberleri
Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Google Play'deki oyunlar indirilmeden oynanabilecek

  Hürriyet Haber
  16 Mart 2016 - 12:08Son Güncelleme : 16 Mart 2016 - 15:05

  Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) duyurulan yenilikler arasında Google’ın, oyunların 10 dakikalık demolarının akıllı telefonlarda indirilmeden oynananabilir olması yer alıyor.

  Google, oyun oynamayı seven akıllı telefon kullanıcılarının hoşuna gidecek bir yenilik getirdi. Kullanıcıların oyunları akıllı telefonlarına yüklemeden 10 dakika boyunca deneyebilecekleri bu sisteme ''Search Trial Run Ads'' adı verildi.

  Önümüzdeki günlerde aktif hale getirilmesi planlanan sistemi kullanmak isteyen kullanıcıların, akıllı telefonlarını Wi-Fi üzerinden internete bağlamaları gerekiyor.

  Diablo II 16 yıl sonra geri döndüDiablo II 16 yıl sonra geri döndü

  Google’ın konferansta tanıttığı bir diğer özellik ise Video Recording API. Geliştiriciler bu yenilik sayesinde geliştiridikleri oyunlara video kayıt etme özelliğini ekleyebilecekler. Oyuncular da isterlerse oynadıkları oyunları kaydedip video paylaşım sitelerinde paylaşabilecekler. Ancak bu özelliğin aktif hale gelmesinin Nisan ayını bulması bekleniyor.

  Google, Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda Google Play’e ‘Indie Corner’ adında bir bölüm açılacağını ve bu bölümde kaliteli içeriğe sahip oyunları sergileceğini belirtti. Yani oyun geliştiricilerinin ürettiği içerik ne kadar kaliteli olursa Google’da bu oyuna daha çok önem vererek oyunu ön plana çıkaracak. Google’ın bu hamlesiyle arama sonuçlarında benimsediği ‘Alakalı Kaliteli İçerik’ anlayışını Google Play’de de benimsediğini görüyoruz.   


  indir.com tarafından hazırlanmıştır.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı