Gölgelerin gücü adına dönüyor!

Hürriyet Haber
15.12.2017 - 15:06 | Son Güncelleme:

Çocukluk aşklarımız, ilk yaptığımız taklitler... Dönüyorlar! Resmen mutluluk!

Netflix ve Dreamworks şahane bir haberle geldi! 2018 sezonunda programlarında olacak sekiz animasyon projesinden biri: She-Ra. 

He-Man’in ikiz kız kardeşi, haksızlıkla savaşması gerektiği an, mucizevi bir biçimde kıyafetleri değişen, atı Rüzgar’la düşmanların üzerine yürüyen kadın kahramanımız. She-Ra sayesinde, Unicorn’ların tatlı, küçük, sevimli şeyler olmadığı, aksine, savaş baltalarının çıkarıldığı anda devreye girdiğine inanarak büyüyen kız çocuklarının yetiştiği bu dönem, evet 80’ler.

She-Ra’nın Netflix için özel olarak geliştirilecek yeniden yorumlaması, 80’ler versiyonundan farklı olacak mı henüz bilmiyoruz. He-Man ve Masters of the Universe’in eli maşalı kahramanı, o dönemlerde, belki de He-Man’i tam anlamıyla tahtından edememişti. Ama bir süredir hayatın her alanına yavaş yavaş işleyen ‘we should all be feminists’ modu, belki 2018’de She-Ra’ya da gereken ilginin gösterilmesine ön ayak olur.

Projenin arkasındaki isimlerden biri de Noelle Stevenson. ‘Comic book freak’ler kendisini tanıyacaktır. Nimona ve Lumberjanes gibi işlerin arkasındaki yaratıcı isim.

Noelle Stevenson’a güveniyoruz, She-Ra’ya hak ettiği değer artık verilsin.

Gölgelerin gücü adına!EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı