ADIYAMAN HABERLERİ

Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde Teröre Tepki

IHA
29.10.2015 - 12:10Son Güncelleme :

ADIYAMAN'IN GÖLBAŞI İLÇE DEVLET HASTANESİNDEN TERÖR OLAYLARINA TEPKİ

IHA

Adıyaman’ın Gölbaşı İlçe Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından yapılan basın açıklamasında son günlerde artan terör saldırılarını protesto edildi.
Gölbaşı İlçe Devlet Hastanesi Poliklinik girişinde Başhekim Dr. Selim Kuşağlı öncülüğünde toplanan hastane idarecileri, sağlık çalışanları, hastane çalışanları Türkiye’nin Güneydoğu ve doğu bölgelerinde yaşanılan terör olaylarının o bölgelerdeki sağlık kuruluşlarına yapılan saldırıları kınadı. Gölbaşı Devlet Hastanesi adına basın açıklaması yapan Başhekim Dr. Selim Kuşağlı, “Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildi. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi, sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı