ÇANAKKALE HABERLERİ

Gökçeadalı halı ve kilim kursiyerlerinden Başkan Ünal’a ziyaret

DHA
31.03.2017 - 15:09Son Güncelleme :
DHA

GÖKÇEADA Belediyesi desteğiyle kurulan Gökçeada Hanımdan Kooperatifi Halı-Kilim kursiyerleri Gökçeada Belediye Başkanı MHP’li Ünal Çetin’i ziyaret etti.

Gökçeada Hanımdan Kooperatifi Halı-Kilim kursiyerleri, kurs hocaları Çiğdem Karabulut ve Cemile Karatepe ile kooperatifin kurulmasında ve sonrasında destek olan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Kurs hocaları Çiğdem Karabulut ve Cemile Karatepe, Başkan Çetin’e dokudukları halı ve kilimleri takdim etti.

Ziyaret sonrası Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, “Bu girişimi başlattıktan sonra gönüllü öğreticilerimizin başarısı ve kursiyerlerimizin istek ve özverili katkıları bizi özgün bir marka yaratabilmek için harekete geçirdi. Biz de Adamıza özgü İmroz Koyunu’nun yününü tahlile gönderdik. Tahlil sonuçlarının müspet çıkması durumunda Adamızda üretilen yünden elde edeceğimiz ipleri, yine Adamıza özgü bitkilerden elde edilecek organik boyalar ile renklendirerek Adamıza özgü halı ve kilim üreteceğiz” dedi.

Ziyaret Başkan Çetin’in kursiyerlerin çocuklarına çeşitli hediyeler takdim etmesi ile sona erdi.

Vural BOZOK / GÖKÇEADA, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Gökçeadalı halı ve kilim kursiyerlerinden Başkan Ünal’a ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gökçeadalı halı ve kilim kursiyerlerinden Başkan Ünal’a ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı