GAZİANTEP HABERLERİ

GKV’liler Alman Lisesi eğitim forumunda

DHA
27.12.2017 - 12:07Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP,(DHA)- GAZİANTEP Kolej Vakfı Özel Liseleri European Youth Parliemant Kulübü (EYP) ,  3'üncü Alman Lisesi Eğitim Forumu'na (ALEF III) katılarak hem yönetici, hem delegasyon ekibinde yer alarak etkinliklerde yüksek performans sergiledi.
3'üncü Alman Lisesi Eğitim Forumu'na  katılan GKV Özel Liseleri öğrencilerinin başarıyla etkinliklerde aktif roller üstlendiğini ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Burcu Altınbaş forumun başarıyla tamamlandığını belirtti. Altınbaş yaptığı değerlendirmede "Öğrencilerimizle birlikte katıldığımız formda üstün başarı sergileyen öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Forma delege olarak Anadolu ve Fen Lisesinden Cansu Erpolat, Zeynep Karakaş, Elif Yıldız, Barış Borlu, Fahri Açıkgöz, İlker Ersan ve Cemil Alevli Kolejinden Mithatcan Albayram, Cemal Bayraktar, Zülay Önen yüksek performanslarıyla dikkat çekti. Fen Lisesi 12B sınıfı öğrencisi Dilara Petek, Cemil Alevli Koleji 12A sınıfı öğrencisi Ece Yağcı, Cemil Alevli Koleji 10A sınıfı öğrencisi Yeliz Müftüoğlu 4 gün süren konferans boyunca günlük olarak gazetelerin çıkarılmasından sorumlu olan medya ekibinde gazeteci olarak yer aldılar. GKV Özel Cemil Alevli Kolejinden 2016-2017 eğitim-öğretim yılında başarıyla mezun olarak Türkiye'nin seçkin üniversitelerine yerleşen değerli öğrencilerimizden Berhan Öngen ise foruma (Yeditepe Üniversitesi Çeviri Bilimi) Video Editörü olarak katıldı. Öğrencilerimiz Ulusal Forumun hem yönetici hem delegasyon ekibinde yer alarak üstün başarı göstermiş ve bizleri oldukça gururlandırmıştır. Gençler forumda bölgesel kalkınma, cinsiyet eşitliği ve kadın hakları, kültür, toplum sağlığı, ekonomi, suç faaliyetlerinin önlenmesi, sivil hak ve özgürlükler, çevre ve dış ilişkiler komitelerini oluşturarak bu komitelerle ilgili önceden belirlenen sorunlar üzerine çözüm önerileri aradılar; düzenlenen oryantasyon eğitimi ile komitelerinde tanışma, kaynaşma ve konuları gözden geçirme etkinliklerinde bulundular. Komite çalışmalarında oldukça demokratik bir havada komite sorunlarını dinleyip bu sorunlara çözüm önerileri geliştirdiler. Forumun son gününde komite sözcüleri çözüm yönergelerini diğer komitelere sundu. Öğrenciler komite yönergelerini soru-cevap şeklinde tartıştı, ardından yönergeler oylamaya sunuldu ve Dış İlişkiler Komitesi en yüksek oyu aldı. Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin öz güven duygularının gelişimine paralel ülke sorunlarıyla yakından ilgilenmeleri ve sorunlara çözüm üretebilmeleri açısından da büyük önem taşıyor. Ekip ruhu ile yürütülen çalışmalarda yeni arkadaşlıklar ve dostlukların da kapıları aralanırken öğrencilerimiz ülke ve dünya politikaları hakkında da bilgi sahibi oluyorlar. Önümüzdeki süreçlerde bu tür etkinliklerde yer almaya devam edeceğiz" dedi. Forma katılarak üstün başarı gösteren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları kafilesi Gaziantep’e dönerek başarılarını okul idareci ve öğretmenlerinin yanı sıra arkadaşlarıyla da paylaştı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde GKV’liler Alman Lisesi eğitim forumunda haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

17 Eylül 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:46
 • Guneş
  06:07
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:44
 • Yatsı
  19:59
Sayfa Başı