ANKARA HABERLERİ

Gitarla gelen ikincilik

Hürriyet Haber
29.03.2016 - 15:31Son Güncelleme :

Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi öğrencisi Özberk Miraç Sarıgül, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da katıldığı XVII. Guitar Art Festival’de ikincilik ödülü kazandı.

Hürriyet Haber

Bu yıl on yedincisi düzenlenen festival dünyanın tanınmış gitar eğitimcilerini öğrencilerle bir araya getiriyor. Festival kapsamında düzenlenen yarışma iki aşamalı olarak gerçekleştiriliyor. Yarışmacılar festival boyunca gitar ustalarıyla çalışma olanağı da buluyorlar. 16 yaşındaki Özberk Miraç Sarıgül, 2012 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulunda Kağan Korad ve Anıl Gelenler ile eğitimine başladı. 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen 2. Ulusal Klasik Gitar Yarışmasında ikinci oldu. 2015 yılında II. Uluslararası Cemal Reşit Rey Klasik Gitar Yarışmasında birinci oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gitarla gelen ikincilik hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gitarla gelen ikincilik haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı