DENİZLİ HABERLERİ

Girişimcilik eğitimleri meyvesini vermeye başladı

DHA
25.04.2017 - 12:07Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Ticaret Odası'nın (DTO) düzenlediği girişimcilik eğitimlerine katılan ve sertifika alan Belkıs İnesi, kendi işyeri olan çocuk giyim mağazasının açılışını yaptı. Açılışa katılan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, girişimcilik eğitimlerinin sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Eğitimlerini alarak işyerini kuran girişimcilerimizin, baharla birlikte filizlenen bitkiler gibi ekonomimize canlılık getireceğine inanıyorum" dedi.

DTO bünyesinde devam eden girişimcilik eğitimleri meyvelerini vermeye başladı. Eğitimlere katılarak girişimcilik sertifikası alan Belkıs İnesi, İstasyon Caddesi'nde çocuk giyim mağazası açtı. Mağazanın açılışını, Girişimci Belkıs İnesi'nin daveti üzerine DTO Başkanı Uğur Erdoğan gerçekleştirdi. Açılışa İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık da katıldı. Açılışta konuşan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, girişimcilik eğitimlerinin sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Eğitiminin tamamlamasının ardından mağazasını açan İnesi'ye başarılar dileyen Erdoğan, "Ben girişimcilik eğitimlerini, toprağı sürerek tohum saçmaya benzetiyorum. Bizden eğitim alarak işyerini kuran Belkıs İnesi gibi girişimci kardeşlerimizin işletmelerinin, baharla birlikte filizlenen bitkiler gibi ekonomimize canlılık getireceğine inanıyorum. Açılan her yeni işyeri, istihdam demek, işbirliği yaptığı sektörlere müşteri, partner demek. Böyle güzel şeyler olduğunu görmek beni umutlandırıyor. Daha çok çalışmamız, daha çok girişimci yetiştirmemiz konusunda bize güç ve motivasyon kaynağı oluyor" dedi.

DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Girişimcilik eğitimleri meyvesini vermeye başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Girişimcilik eğitimleri meyvesini vermeye başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı