GİRESUN HABERLERİ

Giresun’da coşkulu 1 Mayıs kutlaması

DHA
01 Mayıs 2017 - 15:11Son Güncelleme : 01 Mayıs 2017 - 15:12

Giresun’da coşkulu 1 Mayıs kutlaması

DHA

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, (DHA)- 1 MAYIS Emek ve Dayanışma Günü  Giresun’da da coşkuyla kutlandı.
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Giresun Şubeler Platformu tarafından düzenlenen programa, DİSK, Belediye –İş, siyasi partiler, sivil toplum örgütleriyle vatandaşlar katıldı. Debboy mevkiinde toplanan kalabalık, pankart ve dövizlerle davul zurna eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Güvenlik noktasından geçerek alanda toplananlar sloganlar attı, CHP’liler de sepetlerle getirdikleri fındıkları katılımcılara dağıttı. Giresun Emniyeti'nin hem yürüyüş güzergahında, hem de Cumhuriyet Meydanı çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı gözlendi.
Hazırlanan açıklamayı okuyan KESK Giresun Dönem Sözcüsü Gökhan Topal, 1 Mayıs’ın, sömürüsüz, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için taleplerini haykıracakları gün olduğunu söyledi. Topal, “1 Mayıs, siyasal görüş, ırk, cinsiyet, etnik köken, ülke, din, mezhep ve benzeri farklılıkları bir tarafa bırakarak tüm emekçilerinin güçlerini birleştirdiği gündür. 1 Mayıs, hangi ülkede olursa olsun diktatörlere, otoriter baskıcı rejimlere ‘hayır’ dediğimiz, onlara karşı canı pahasına mücadele veren bütün emekçilerle dayanışma duygularımızı haykırdığımız bir gündür. 1 Mayıs, emekçi sınıfın uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günüdür” dedi.
“Bizler demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletini soyut bir özlem değil, insanca çalışıp, insanca yaşayacağımız, daha güzel bir dünya için olmazsa olmaz bir talep olarak görüyoruz” dedi.
Gökhan Topal, sözlerine şöyle devam etti:
“Bizler, ülkemizi ve dünyamızı demokrasiye, toplumsal barışa ve huzura kavuşturacak, halkımızın refahını ve mutluluğunu sağlayacak tek gücün emekçilerin ortak gücü olduğuna inanıyoruz. Savaş politikalarından vazgeçilerek, barışın tesisini sağlayacak adımların atılmasını istiyoruz. Bizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ sözünü kendine şiar edinerek, ülkemizde ve dünyada barışın,  kardeşliğin, adaletin ve dayanışmanın hüküm sürmesi için; insanların en temel hakkı olan yaşam hakkı için, 1 Mayıs’ta alanlardayız, Yaşasın 1 Mayıs.”
Ortak açıklamanın okunmasının ardından programa katılanlar çalınan müzik eşliğinde halay çekti. Giresun Emniyet Müdürlüğü de yürüyüş boyunca ve alanın çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Kutlamalar olaysız sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun’da coşkulu 1 Mayıs kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mayıs 2017 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun’da coşkulu 1 Mayıs kutlaması haberi güncellenecektir.

  GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Temmuz 2017, Pazar
  • İmsak
   02:58
  • Guneş
   05:07
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı