GİRESUN HABERLERİ

Giresun’da Mimar Odası’ndan Valilik önünde kavşak önerisi

DHA
28.03.2016 - 12:58Son Güncelleme :
DHA

Hakan KABAHASANOĞLU/GİRESUN, (DHA)- MİMARLAR Odası Giresun Şubesi, şehir trafiğini rahatlatmak için valilik önünde kavşak düzenlemesi önerisinde bulundu.

Mimarlar Odası Giresun Şube Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki iller içinde, şehir merkezine taşıt girişinin en sorunlu olduğu ilin Giresun olduğu hatırlatıldı. Kent merkezine sadece Bulancak durağı kavşağından girilebilmesinin bölgede trafik sıkışıklığına neden olduğu belirtilen açıklamada çok fazla kazanın meydana geldiğine de vurgu yapıldı. Açıklamada, “Bulancak durağındaki kavşağın kentin doğu ve batı yakalarından gelen trafiği kent merkezine taşıması, transit ve toplama yol karmaşası nedeniyle aynı zamanda Fatih Caddesi üzerinde de sıkışıklığa yol açmaktadır. Valilik önünde yapılan dolgu alanı kullanılarak bu bölgede oluşturulacak bir hemzemin kavşak ile Bulancak durağı kavşağının yükü yarı yarıya azaltılabilir. Ekonomik olarak diğer kavşak çözümlerine göre daha düşük maliyetli olan hemzemin kavşak, aynı zamanda kentin bu bölgesindeki trafiğin merkeze gitmeden transit yola çıkışını sağlar. Ayrıca bu bölgede oluşturulacak hemzemin kavşak, kentin ticari alanlarının bu bölgeye doğru genişlemesine de olanak sağlayacaktır” denildi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Giresun’da Mimar Odası’ndan Valilik önünde kavşak önerisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Giresun’da Mimar Odası’ndan Valilik önünde kavşak önerisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı